شورای همکاری خليج و مصر سوءقصد نافرجام به الکاظمی را محكوم كردند

در این بیانیه، بر همبستگی این شورا با مردم عراق برای حفظ امنیت، ثبات و تمامیت ارضی این کشور تاکید شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج، اقدام برای ترور نافرجام مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق را محکوم کرد.

دبیرکل شورای همکاری خلیج، یکشنبه، 7 نوامبر، در بیانیه‌ای، با اشاره به اینکه امنیت عراق بخشی از امنیت و ثبات کشورهای همکاری خلیج است، بر مخالفت شدید و قاطع خود با چنین حملات «جنایتکارانه‌ای» که امنیت و ثبات عراق را هدف قرار می‌دهد، تاکید کرد.

در این بیانیه، بر همبستگی این شورا با مردم عراق برای حفظ امنیت، ثبات و تمامیت ارضی این کشور تاکید شده است.

وزارت امور خارجه پادشاهی عربی سعودی نیز به نوبه خود طرح ترور نافرجام الکاظمی را «اقدامی تروریستی و بزدلانه» توصیف و آن را به شدت محکوم کرد.

سعودی تاکید کرد که در مقابله با تروریست‌ها در کنار عراق ایستاده است.

در همین راستا، مصر نیز با محکوم کردن اقدام سوءقصد نافرجام علیه الکاظمی، تاکید کرد که در کنار عراق در برابر هر چیزی که امنیت و ثبات آن کشور را تهدید یا انسجام جبهه داخلی آن را تضعیف می کند، خواهد ایستاد.

مصر از همه طرف‌های عراقی خواست تا ضمن خویشتنداری منافع ملی، حفظ امنیت، ثبات و حاکمیت عراق را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

دولت عراق سحرگاه یکشنبه، 7 نوامبر، با صدور بیانیه‌ای رسما سوءقصد نافرجام به جان نخست وزیر این کشور را تایید و در توضیح این حادثه، اعلام کرد که الکاظمی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با یک پهپاد انفجاری که اقامتگاه او در منطقه سبز را هدف قرار داده در مورد ترور نافرجام قرار گرفت.»

شایان ذکر است که رهبران و فرماندهان گروه‌های شبه‌نظامی شکست خورده در انتخابات از جمله هادی العامری، فرمانده سپاه بدر و قیس الخزعلی، رهبر گروه «عصائب اهل الحق» وابسته به ایران و هواداران آنها که برای دومین روز در اطراف منطقه سبز بغداد تجمع کرده و با نیروهای امنیتی درگیری‌های خشونت‌باری به راه انداخته بودند، طی این دو روز متوالی از اعتراضات به‌طور مکرر الکاظمی و اعضای دولت او را تهدید می‌کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید