سفر فرستاده ویژه آمریکا به خاورمیانه؛ بحران یمن محور گفت‌وگو‌ها

نماینده آمریکا بر لزوم توقف حمله حوثی‌ها به مارب تاکید خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا، از سفر تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به خاورمیانه برای بحث و گفت‌وگو درباره بحران یمن خبر داد.

وزارت خارجه، پنجشنبه، 4 نوامبر، در بیانیه‌ای اعلام کرد که لندرکینگ، در این سفر، ابتدا با دولت قانونی یمن و سپس با مقامات سعودی و دیگر کشورهای عربی خلیج دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

فرستاده ویژه آمریکا در این سفر بر ضرورت توقف حملات مکرر حوثی‌ها به استان مارب و هدف قرار دادن مناطق غیرنظامی، تاکید خواهد کرد.

سفر لندرکینگ همزمان با بمباران مناطق مسکونی و اردوگاه‌های آوارگان در استان مارب، توسط حوثی‌ها صورت می‌گیرد.

حملات شبه‌نظامیان حوثی به مارب به آواره شدن هزاران خانواده در جنوب و غرب این استان منجر شده است.

100 غیرنظامی کشته و صدها زخمی و آواره

به گزارش منابع دولت قانونی یمن، در حملات چند روز گذشته حوثی‌ها به مناطق غیرنظامی در مارب، بیش از 100 غیرنظامی کشته شدند.

طبق این گزارش، تنها در مناطق «دارالحدیث» و منطقه «العمود» حدود 40 غیرنظامی بر اثر بمباران موشکی حوثی‌ها کشته شدند.

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن پیشتر از جامعه جهانی، سازمان ملل، اعضای دائم شورای امنیت، نمایندگان سازمان ملل و ایالات متحده خواسته بود تا اقدامات تلافی‌جویانه حوثی‌ها علیه غیرنظامیان را به عنوان جنایات علیه بشریت، محکوم کنند.

او گفته بود که رهبران و اعضای شبه‌نظامیان حوثی باید به عنوان «جنایتکاران جنگی» در دادگاههای بین المللی محاکمه شوند.

گفتنی است که از فوریه سال جاری شبه‌نظامیان حوثی‌، حملات گسترده‌ای را به استان استراتژیک مارب که محل زندگی حدود 3 میلیون غیرنظامی و نزدیک به یک میلیون آواره است، را آغاز کردند اما تمام حملات آنها تاکنون با شکست مواجه شده است.

چند روز پیش دولت قانونی یمن با انتشار گزارشی اعلام کرد که بیش از 54 هزار خانواده بر اثر حملات حوثی‌ها به مارب از خانه و کاشانه خود آواره شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید