بالن ‌شناسایی پیشرفته اسرائیل برای مقابله با حمله پهپادی ایران

این بالن یکی از بزرگترین بالن‌های نظارتی در جهان است، و یک سیستم حسگر پیشرفته را حمل می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل در راستای توسعه قابلیت‌های نظامی و اطلاعاتی خود برای مقابله با حملات احتمالی حزب‌الله لبنان و سپاه پاسداران ایران، یک بالن شناسایی پیشرفته را در مرزهای شمالی خود با لبنان مستقر کرد.

به گزارش «جروزالم پست»، چهارشنبه 3 نوامبر 2021، این بالن را شرکت آمریکایی «تی‌کام» که متخصص تولید ابزارهای نظارتی هوانوردی است طراحی کرده است. این بالن یکی از بزرگترین بالن‌های نظارتی در جهان است، و یک سیستم حسگر پیشرفته را حمل می‌کند که کارش تشخیص و هشدار سریع درباره تهدیدهای هوایی است.

نیروی هوایی اسرائیل همچنین به دنبال ایجاد یک چتر دفاعی دائم و کامل بر فراز شمال این کشور است، و قصد دارد در نهایت آن را به سراسر کشور گسترش دهد. در حال حاضر چندین سیستم دفاع هوایی ثابت وجود دارند که توسط واحدهای متحرک پشتیبانی می‌شوند.

آمیکام نورکین، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل، در این باره به «جروزالم پست» گفت: «این بالن مؤلفه مهمی در تقویت توانایی‌های ما برای دفاع از مرزهای کشور در برابر انواع تهدیدها خواهد بود، و ما را قادر می‌سازد تا دورنمای دقیق‌تر و گسترده‌تری از نظارت هوایی داشته باشیم.»

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، ماه گذشته مکان یک پایگاه هوایی ایران را فاش کرد که به گفته وی نیروهای نیابتی منطقه‌ای تهران برای استفاده از پهپادهای پیشرفته ایرانی در آن آموزش داده می‌شوند.

وزیر دفاع اسرائیل در این باره گفت که عوامل تروریستی کشورهای مختلف، در پایگاهی خارج از شهر اصفهان، برای پرواز دادن پهپادهای ایرانی آموزش می‌بینند.

به گفته گانتز: «ایران با کمک نیروهای تروریستی سازمان‌یافته خود، “تروریسم نیابتی” ایجاد کرده است، که به آن کمک می‌کند به اهداف اقتصادی، سیاسی و نظامی خود دست یابد. ایران در تلاش است تا دانش خود را به عراق، سوریه، لبنان، و نوار غزه انتقال دهد، تا برای نیروهای نیابتی خود امکان تولید پهپادهای پیشرفته را فراهم آورد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید