ائتلاف: 115 شبه‌نظامی حوثی در جبهه‌های صرواح و الجوف کشته شدند

دولت قانونی یمن در نامه‌ای به شورای امنیت درباره حملات وحشیانه شبه‌نظامیان حوثی به غیرنظامیان و مناطق مسکونی در استان‌های مأرب و تعز گزارش داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که طی حملاتی هوایی 14 خودرو نظامی حوثی‌ها منهدم و 115 نفر از اعضای این گروه شبه‌نظامی تروریستی کشته شدند.

ائتلاف عربی پنج‌شنبه، 4 نوامبر، گفت «ظرف 24 ساعت گذشته طی 25 عملیات هوایی جنگ‌افزارها و عناصر شبه‌نظامیان حوثی را در جبهه‌های صرواح و الجوف یمن هدف قرار داده است.»

Advertisement

سرنگونی یک پهپاد حوثی در جبهه تعز

در تحولات میدان نبرد در یمن پدافند نیروهای مشترک ائتلاف پنج‌شنبه در الساحل الغربی یمن یک پهپاد شناسایی متعلق به شبه‌نظامیان حوثی را در جبهه البرح در غرب استان تعز رهگیری و سرنگون کردند.

حمله حوثی‌ها با موشک‌های بالستیک به غیرنظامیان در مأرب

از سویی شبه‌نظامیان حوثی پنج‌شنبه با موشک بالستیک به محله‌های مسکونی در مرکز استان مأرب حمله کردند که در پی آن معمر الاریانی، وزیر اطلاع رسانی یمن گفت که حوثی‌ها به منظور پنهان کردن جنایات جنگی خود، برج‌های شرکت مخابرات در شهر مأرب را هدف قرار دادند تا مانع از اطلاع‌رسانی شوند.

نامه به شورای امنیت

در همین راستا دولت قانونی یمن پنج‌شنبه درباره ادامه حملات وحشیانه شبه‌نظامیان حوثی علیه ساکنان شهرها و روستاها در دو استان مأرب و تعز به شورای امنیت سازمان ملل متحد گزارش داد.

عبدالله السعدی، نماینده دائم یمن در سازمان ملل متحده نامه دولت قانونی یمن را به شورای امنیت تحویل داد.

دولت قانونی یمن در این نامه حملات ددمنشانه حوثی‌ها علیه غیرنظامیان و مناطق مسکونی و همچنین اماکن دینی در استان مأرب و از جمله آخرین آن، حمله حوثی‌ها با دو موشک بالستیک به دو منطقه پر جمعیت در شهرستان الجوبه در جنوب مأرب را گزارش کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید