رزمایش گسترده اسرائیل برای نبرد با حزب‌الله در پی افزایش تنش‌ها با ایران

در کنار رزمایش جبهه شمال، اسرائیل یک رزمایش بزرگ سراسری در جبهه داخلی هم برگزار می‌کند، که آن هم شبیه‌سازی جنگ با حزب‌الله است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی افزایش تنش‌ها با ایران، ارتش اسرائیل مجموعه‌ای از رزمایش‌های یک‌ماهه در مرزهای شمالی خود با لبنان را آغاز کرده است تا نیروهای نظامی خود را برای نبرد احتمالی با حزب‌الله آماده کند.

به گزارش «جروزالم پست»، دوشنبه، 1 نوامبر 2021، یگان سخنگوی ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد این رزمایش که به «سنگ تراشیده» معروف است، شاهد شرکت تمامی سطوح فرماندهی شمال در رزمایش‌هایی است که هدف آنها «بهبود قابلیت‌های دفاعی و تهاجمی ارتش اسرائیل در برابر انواع سناریوها» است.

قرار است در طول ماه، رزمایش‌ها و تمرین‌های لشکری انجام ‌شود که «نبرد شدید و طولانی در چند جبهه‌ با مشارکت سربازان وظیفه و نیروهای ذخیره از تمامی مقرهای فرماندهی شمال، با همکاری ستاد کل، نیروی زمینی، نیروی هوایی و نیروی دریایی را شبیه‌سازی می‌کند.»

بر اساس بیانیه ارتش، «طیف سایبری» نیز همراه با نهادهای اطلاعاتی در این رزمایش، که بر ادغام تمام نیروها به عنوان بخشی از مفهوم «پیروزی» ارتش اسرائیل تمرکز دارد، شرکت خواهند کرد.

این رزمایش به موازات یک رزمایش غافلگیریِ ستاد کل انجام می‌شود، که آمادگی نیروهای ذخیره در فرماندهی شمال را برای پاسخ به جنگ احتمالی در امتداد مرز لبنان ارزیابی می‌کند. ارتش می‌گوید هر دو رزمایش را به عنوان بخشی از برنامه آموزشی 2021 برنامه‌ریزی کرده است.

به گفته «جروزالم پست»، در کنار رزمایش جبهه شمال، ارتش اسرائیل یک رزمایش بزرگ سراسری در جبهه داخلی هم برگزار می‌کند، که از روز یکشنبه آغاز شده است، و آن هم جنگ علیه حزب‌الله را شبیه‌سازی می‌کند.

هفته گذشته هم گردان نهم لشکر401 زرهی ارتش اسرائیل رزمایشی دوهفته‌ای را در کنار نیروهای پیاده از تیپ‌های «نهال» و «گیواتی» در دره اردن برگزار کرد. در این مانور فشرده، نیروهای شناسایی زمینی و پهپادها به جمع‌آوری اطلاعات پرداختند، و نیروی هوایی و واحدهای توپخانه شرایط رزم را شبیه‌سازی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید