آمریکا حملات شبه‌نظامیان حوثی به مارب را محکوم کرد

سرپرست سفارت آمریکا در یمن: حوثی‌ها باید به خشونت پایان دهند و با آتش‌بس جامع موافقت کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاتی ویستلی، سرپرست سفارت آمریکا در یمن، حملات اخیر حوثی‌ها به مارب که منجر به کشته و زخمی‌شدن ده‌ها تن از جمله کودکان و زنان شد را به شدت محکوم کرد.

ویستلی گفت: «حوثی‌ها باید به خشونت در یمن پایان دهند و با آتش‌بس فراگیر موافقت کنند».

Advertisement

ریچارد اوپنهایم، سفیر بریتانیا در یمن نیز با ابراز نگرانی از تشدید تنش حوثی‌ها در مارب، بر اهمیت توقف فوری خشونت که بیشتر غیرنظامیان و آوارگان را هدف قرار داده است، تاکید کرد.

اوپنهایم با معین عبدالملک، نخست وزیر یمن در مورد تلاش‌های سازمان ملل برای ایجاد راه حلی فوری به‌منظور جلوگیری از یک فاجعه محیط زیستی ناشی از احتمال غرق شدن کشتی نفتی «صافر» که در کنترل حوثی‌هاست، گفت‌وگو کرد.

نخست وزیر یمن در گفت‌وگو با سفیر بریتانیا تاکید کرد که جنایات حوثی‌ها علیه غیرنظامیان به جهانیان ثابت می‌کند که این گروه تروریستی مورد حمایت ایران هیچ اعتقادی به صلح ندارند.

بر اساس آخرین آمار، شمار قربانیان حملات موشکی حوثی‌ها به روستای «العمود» در مأرب به 29 نه نفر رسیده که شماری زن و کودک در میان آنها مشاهده می‌شود.

خبرنگار «العربیه»، در یمن گزارش داد، با بیرون آوردن برخی قربانیان از زیر آوار ناشی از اصابت موشک به مناطق مسکونی در روستای «العمود» آمار کشته‌شدگان این حمله موشکی بیشتر شده است.

شبه‌نظامیان حوثی این روستا که در منطقه جوبه در جنوب مارب قرار دارد را با دو موشک بالستیک هدف قرار دادند. یکی از موشک‌ها به یک مسجد اصابت کرد که به کشته‌شدن تعدادی از غیرنظامیان منجر شد.

گفتنی است که شبه‌نظامیان حوثی دو روز پیش با یک موشک بالستیک روستای العمود و خانه شیخ عبداللطیف القبلی نمران که از مخالفان این گروه است را هدف قرار داده بودند. این حمله به کشته‌شدن 12 غیرنظامی از جمله دو فرزند شیخ عبداللطیف القبلی منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید