ائتلاف دو سایت موشک‌های بالستیک حوثی‌ها را در دو استان صعده و عمران منهدم كرد

جنگنده‌های ائتلاف عربی طی حملاتی سکوهای پرتاب و موشک‌های بالستیک حوثی‌ها در این دو سایت را منهدم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که جنگنده‌های آن طی حملاتی دو سایت شامل سکوهای پرتاب و موشک‌های شبه‌نظامیان حوثی را در دو استان صعده و عمران منهدم کردند.

سخنگوی ائتلاف عربی دوشنبه، یکم نوامبر، افزود که بمباران هوایی این دو سایت با هدف از بین بردن خطر حملات قریب‌الوقوع علیه غیرنظامیان در پادشاهی عربی سعودی، انجام شده است.

سامانه دفاع هوایی سعودی، دوشنبه یک پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر «خمیس مشیط» در جنوب این پادشاهی پرتاب شده بود را رهگیری و منهدم کرد.

در این راستا سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن خاطر نشان کرد که هدف قرار دادن شهروندان غیرنظامی و مناطق مسکونی توسط شبه‌نظامیان حوثی‌، نقض شدید قوانین بین‌المللی انسانی است.

سخنگوی ائتلاف تاکید کرد که «وزارت دفاع سعودی کلیه تدابیر لازم و بازدارنده را برای دفاع از غیرنظامیان و مناطق مسکونی مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن اتخاذ می‌کند.»

شایان ذکر است که ائتلاف عربی یکشنبه از کشته شدن 218 شبه‌نظامی حوثی در حملات هوایی ائتلاف طی سه روز قبل از آن به دو منطقه در نزدیکی شهر مأرب خبر داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید