مسمومیت دسته جمعی گردشگران روس در مصر به تعطیلی هتل محل اقامتشان منجر شد

وزیر گردشگری مصر: تعطیلی هتل در چارچوب نقش نظارتی وزارت گردشگری و پیگیری مداوم برای اطمینان از تعهد تمامی هتل‌ها و موسسات توریستی اتخاذ شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی مسمومیت دسته جمعی شماری از گردشگران روسی در هتلی در منطقه «الغردقه» واقع در استان دریای سرخ، مقامات مصری این هتل را تعطیل کردند.

وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر یک‌شنبه 31 اکتبر اعلام کرد، به‌دلیل عدم اجرای مقررات بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه که به ایمنی مهمانان این هتل لطمه و به شهرت این مقصد گردشگری مصری آسیب رسانده، هتل مذکور تعطیل شده است.

ابطال مجوز هتل

عبدالفتاح العاصی، دستیار وزیر گردشگری و آثار باستانی و ناظر بر کنترل هتل‌ها، مغازه‌ها و فعالیت‌های توریستی گفت: «مجوز مدیر هتل نیز تعلیق شده است». او افزود: «هتل تا زمان اجرای کلیه نکات بهداشتی و رعایت کامل مسائل ایمنی از پذیرش مهمانان منع شده است».

وزارت گردشگری مصر در بیانیه‎ خود آورده است: «اقدام به تعطیلی هتل در چارچوب نقش نظارتی وزارت گردشگری و آثار باستانی و تعهد آن به پیگیری مداوم برای اطمینان از پایبندی تمامی هتل‌ها و موسسات توریستی در همه استان‌های مصر، اتخاذ شده است».

بیانیه افزوده است: «وزارت گردشگری مصر اجازه نخواهد داد تا برخی برای سوء استفاده شخصی به شهرت توریستی مصر و کیفیت خدمات ارائه شده در مکان‌های گردشگری این کشور لطمه وارد کنند».

مسمومیت دسته‌جمعی

بر اساس گزارش العربیه به نقل از منابع مصری، 21 گردشگر روسی و استونیایی از جمله چند کودک شنبه پس از صرف صبحانه در یک هتل توریستی دچار مسمومیت دسته جمعی شدند.

این منبع گفت: «افراد مسموم به بیمارستان خصوصی و بقیه ساکنان هتل به دیگر هتل‌ها منتقل شدند».

کنسول روسیه در «الغرقده» نیز به نوبه خود در حال پیگیری شرایط مسموم‌شدگان است.

منابع مصری گفتند که شماری از گردشگران پس از دریافت کمک‌های لازم بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید