«داعش» مسئولیت حمله به دیاله در عراق را برعهده گرفت

فرستاده سازمان ملل حمله به دیاله را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه «داعش»، چهارشنبه، 27 اکتبر، در کانال تلگرامی خود مسئولیت حمله روز سه‌شنبه به روستای الهواشه از توابع شهرک المقدادیه در استان دیاله در شرق عراق را برعهده گرفت. این حمله 23 کشته و دهها تن زخمی برجای گذاشت.

هیئت نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق، شامگاه چهارشنبه، ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به دیاله، در بیانیه‌ای خواستار اتحاد همه عراقی‌ها برای مبارزه با تروریسم و ​​خشونت شد.

این هیئت اعلام کرد که از مقامات عراقی خواسته است تا در مورد این حمله تحقیق کرده و برای محافظت از سلامتی و امنیت همه شهروندان این کشور تلاش کنند.

هیئت سازمان ملل همچنین از عراقی‌ها خواست تا با تهدیدات مستمر تروریسم و ​​خشونت که ثبات و وحدت ملی این کشور را تضعیف می‌کند، مبارزه کنند.

استان دیاله روز گذشته شاهد تظاهراتی علیه هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح، و رهبر شبه‌نظامیان بدر وابسته به حشد الشعبی بود. تظاهرکنندگان العامری را به سوءاستفاده از حمله داعش و بهره‌برداری سیاسی از خون‌های ریخته شده در دیاله متهم کردند.

گفتنی است که بسیاری از عراقی‌ها العامری را به فرقه‌گرایی و قتل بسیاری از سنی‌ها و کنشگران این کشور متهم می‌کنند.

هادی العامری به‌عنوان یکی از اعضای هیئت‌ امنیتی بلندپایه‌ای بود که روز چهارشنبه از محل حمله تروریستی در استان دیاله بازدید کرد.

این هیئت شامل قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق، عبدالامیر یارالله، رئیس ستاد ارتش عراق، عبدالامیر الشمری معاون فرمانده عملیات مشترک، و هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح بود.

روز چهارشنبه در حمله جدیدی که در استان دیاله رخ داد، چندین نفر کشته شدند. گزارش‌های ضد و نقیضی در مورد تعداد کشته‌ها بین 7 تا 12 نفر منتشر شد.

این در حالی است که روز چهارشنبه نیز داعش در یک هجوم خونین به دو روستا در دیاله 23 نفر را به قتل رساند.

رسانه‌های عراقی به نقل از منابع امنیتی این کشور گزارش دادند که افراد ناشناس که گمان می‌رود از خانواده قربانیان حمله روز سه‌شنبه بودند به روستاهای نزدیک العمریه و نهر الامام حمله کردند و تعدادی از خانه‌ها را سوزاندند.

در همین حال مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور، دستور داد تا داعش را تعقیب و از تکرار چنین حملاتی جلوگیری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید