سعودی یک موسسه‌ لبنانی حمایت‌‌کننده حزب‌الله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد

سعودی تاکید کرد که به مبارزه علیه فعالیت‌های تروریستی گروه حزب‌الله لبنان و هماهنگی با کشورهای برادر و شرکای بین‌المللی خود برای هدف قرار دادن منابع تامین مالی این گروه تروریستی، ادامه خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاست امنیت کشور پادشاهی عربی سعودی موسسه «قرض‌ الحسن» که مقر آن در لبنان است را به دلیل ارتباط و حمایت از فعالیت‌های گروه شبه‌نظامی تروریستی حزب‌الله در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد.

ریاست امنیت کشور پادشاهی عربی سعودی چهارشنبه، 27 اکتبر، موسسه «قرض‌ الحسن» ( ALQARD ALHASAN ASSOCIATION) را به دلیل ارتباط و حمایت از گروه شبه‌نظامی تروریستی حزب‌الله لبنان و همچنین مدیریت دارایی‌های این گروه تروریستی و حمایت و تامین مالی اهداف نظامی آن در فهرست سازمان‌های تروریستی درج کرد.

پادشاهی عربی سعودی در این راستا تاکید کرد که به مبارزه علیه فعالیت‌های تروریستی گروه حزب‌الله و هماهنگی با کشورهای برادر و دوستان بین‌المللی خود برای هدف قرار دادن منابع تامین مالی گروه حزب‌الله لبنان ادامه خواهد داد.

سعودی همچنین تاکید کرد که منابع تامین مالی گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان از جمله افراد یا نهادها را در راستای مقابله با فعالیت‌های تروریستی و جنایتکارانه در جهان تحت پیگرد قرار می‌دهد.

سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد که با استناد به فرمان پادشاهی شماره (م / 21) به تاریخ 12 / 2 / 1439هـ.ق، و مکانیسم‌های اجرایی قطعنامه‌های شورای امنیت مربوط به مبارزه با تروریسم و تامین مالی آن و از جمله آنها قطعنامه شماره 1373 صادره در سال 2001 که تامین‌کنندگان مالی تروریست‌ها و یا فعالیت‌های تروریستی را هدف قرار می‌دهد، تصمیم گرفته شد که همه دارایی‌های متعلق به موسسه «القرض الحسن» در داخل سعودی بلوکه شود.

در این بیانیه همچنین گفته شده که به موجب این تصمیم هر گونه تعاملات مستقیم یا غیر مستقیم یا به نفع این موسسه از سوی موسسات مالی، حرفه‌‌ای یا فعالیت‌های غیر مالی معین شده و همه شخصیت‌های اعتباری یا عادی ممنوع است و تدابیر قانونی علیه هر طرفی که با موسسه فوق‌الذکر یا اداره‌کنندگان ارتباط داشته باشد، اتخاذ خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید