کوزوو یک شرکت و 7 فرد مرتبط با حزب‌الله لبنان را تحریم کرد

دولت کوزوو این افراد تحریم شده را از خروج از کشور یا دریافت اموال از افراد یا دیگر شرکت‌های این کشور منع کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کشور کوزوو 7 بازرگان محلی و یک شرکت را به دلیل ارتباطات آنها با گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان تحریم کرد. این تحریم‌های کوزوو همزمان با تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه حزب‌الله لبنان اعمال می‌شود.

مقامات کوزوو در بیانیه‌ای اعلام کردند که به موجب تحریم‌های اعمال شده، اموال این 7 فرد و یک شرکت املاک مرتبط با حزب‌الله لبنان بلوکه شده است و این هفت نفر امکان خروج از کشور یا دریافت اموال از افراد یا دیگر شرکت‌ها در کوزوو را نخواهند داشت.

شایان ذکر است که لبنان استقلال کوزوو را به رسمیت نمی‌شناسد و کوزوو اخیرا طی سال جاری به دنبال اجلاس سران میان کوزوو و صربستان که در سپتامبر سال 2020 در کاخ سفید منعقد شده بود، روابطی دیپلماتیک را با اسرائیل آغاز کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در سپتامبر گذشته اعلام کرده بود که تحریم‌هایی را در ارتباط با گروه حزب‌الله لبنان اعمال کرده است.

خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایالات متحده از طریق دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وابسته به این وزارتخانه، یک شبکه مالی بزرگ متعلق به حزب‌الله لبنان را شناسایی و تحریم کرده است.

آندریا جاکی، مدیر دفتر کمیته نظارت بر دارایی‌های خارجی در وزارت خزانه‌داری آمریکا، در این‌باره گفت:«حزب‌الله از طریق توسعه شبکه‌های جهانی حمایت کنندگان مالی و سوءاستفاده از سیستم مالی بین‌المللی برای پر کردن خزانه‌ها و پشتیبانی از فعالیت‌های تروریستی خود تلاش می‌کند.»

آندریا جاکی افزود که ایالات متحده آمریکا، حزب‌الله لبنان را از 8 اکتبر 1997 در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده و از 31 اکتبر 2001 به عنوان سازمان تروریستی جهانی ویژه شناسایی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید