مقامات اسرائیلی: ایران در حال تقویت پدافند هوایی خود در مرزهای اسرائیل است

ارتش اسرائیل از شرکت‌های سازنده تجهیزات دفاعی خواسته تا برای مقابله با تهدیدات موشکی ایران یک سیستم دفاع موشکی لیزری تولید کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمهوری اسلامی تلاش می‌کند سامانه‌های موشکی زمین به هوای خود را برای ایجاد اختلال در حملات هوایی اسرائیل علیه سپاه پاسداران ایران و شبه‌نظامیان نیابتی این کشور، در سوریه، لبنان، عراق، و دیگر نقاط خاورمیانه مستقر کند.

به گزارش «هاآرتص»، سه‌شنبه، 26 اکتبر 2021، بر اساس برآوردهای اطلاعاتی که سازمان‌های دفاعی اسرائیل طی ماه‌های اخیر به قانون‌گذاران ارائه کرده‌اند، سامانه‌های دفاع هوایی ساخت ایران به رژیم سوریه کمک کرده تا توانایی‌های خود را در برابر حملات هوایی اسرائیل ارتقا دهد.

به گفته منابع دفاعی اسرائیل، سوری‌ها موفق شده‌اند «مدت زمان پاسخگویی» خود به حملات اسرائیل را کاهش، و توانایی خود برای انهدام موشک‌های شلیک‌شده از اسرائیل به سوی سوریه را افزایش دهند.

مقامات دفاعی اسرائیل از احتمال انتقال این سامانه‌ها به «گروه‌های تروریستی مورد حمایت ایران» مانند حزب‌الله در لبنان، حماس در نوار غزه، شورشیان حوثی‌ در یمن، و دیگر گروه‌ها ابراز نگران کرده‌اند.

این مقامات همچنین درباره افزایش استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی توسط حماس، حزب‌الله، و دیگران علیه اسرائیل هشدار داده‌اند، و گفته‌اند نیروی هوایی اسرائیل مقابله با این پهپادها را در اولویت قرار داده است.

به گفته «هاآرتص»، به عنوان بخشی از پاسخ به این تهدید، ارتش اسرائیل از شرکت‌های سازنده تجهیزات دفاعی خواسته تا سال آینده یک «سیستم دفاع موشکی لیزری» تولید کنند. علاوه بر این، قرار است ارتش اسرائیل طی دو سال آینده چندین سیستم «گنبد آهنین» جدید دریافت کند.

در حالی که کشورهای غربی کماکان برای بازگرداندن ایران به مذاکرات احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام» تلاش می‌کنند، دولت اسرائیل به سازمان‌های امنیتی و نظامی این کشور دستور داده تا در صورت شکست مذاکرات و پیشرفت جمهوری اسلامی به سمت تولید سلاح هسته‌ای، خود را برای حمله به تاسیسات اتمی ایران آماده کنند. این آمادگی شامل تهیه تجهیزات ویژه، کسب قابلیت‌های اطلاعاتی پیشرفته، و بهبود طرح‌های قبلی برای مقابله با تهدید هسته‌ای ایران است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size