ائتلاف دو پهپاد انفجاری شلیک‌شده حوثی‌ها به‌سوی نجران و فرودگاه ابها را رهگیری کرد

نیروهای ارتش یمن سه‌شنبه از کشته و زخمی شدن دهها شبه‌نظامی حوثی از جمله فرماندهان میدانی این گروه شبه‌نظامی در جنوب مأرب در شمال شرق این کشور خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بامداد چهارشنبه اعلام کرد که دو پهپاد انفجاری شلیک‌شده حوثی‌ها به نجران و فرودگاه ابها را رهگیری و منهدم کرده است.

ارتش یمن نیز سه‌شنبه از کشته و زخمی شدن دهها شبه‌نظامی حوثی از جمله فرماندهان میدانی این گروه شبه‌نظامی در جنوب مأرب در شمال شرق این کشور خبر داد.

مرکز اطلاع‌رسانی ارتش یمن گفت که نیروهایش با پشتیبانی مقاومت مردمی و نیروهای قبایل به نبرد‌های خود علیه شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در جنوب استان مأرب ادامه می‌‌دهند.

بنا به اعلام ارتش یمن طی درگیری‌های سه‌شنبه ضمن خسارت‌های مادی و انهدام مهمات حوثی‌ها، دهها نفر از شبه‌نظامیان وابسته به این گروه از جمله فرماندهان میدانی آنها کشته و زخمی شدند.

نبردهای ارتش یمن در جنوب مارب
نبردهای ارتش یمن در جنوب مارب

ارتش یمن همچنین گزارش داد، این درگیری‌ها همزمان با حملات توپخانه‌ای پی در پی ارتش به محل استقرار و تحرکات شبه‌نظامیان حوثی انجام گرفت که به خسارت‌های جانی و مادی سنگینی از جمله انهدام یک خودرو زرهی به همراه چندین خودرو نظامی حامل سلاح و مهمات حوثی منجر شد.

این مرکز یک ویدیو از درگیری‌های شدید شبانه میان نیروهای ارتش و شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های جنوب مأرب نیز منتشر کرد.

نیروهای ارتش یمن سه‌شنبه هم حملات شدیدی علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در تعدادی از جبهه‌های غربی استان تعز انجام دادند.

مرکز اطلاع‌رسانی ارتش یمن به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که درگیری‌ها در جبهه العنین در اطراف شهرستان جبل حبشی و همچنین دو جبهه حذران و الصیاحی در غرب استان تعز متمرکز بود.

این درگیری‌ها خسارت‌های جانی و مادی فراوانی به شبه‌نظامیان حوثی وارد کرد که طی آن 6 شبه‌نظامی حوثی و جمعی از فرماندهان آنها کشته و 8 نفر دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید