ائتلاف: طی 26 حمله هوایی 105 شبه‌نظامی حوثی در مأرب کشته شدند

حملات هوایی ائتلاف عربی در دو منطقه الکساره و الجوبه در استان مأرب به انهدام 13 خودرو نظامی شبه‌نظامیان حوثی منجر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته در 26 عملیات هوایی علیه اهدافی در دو منطقه نزدیک به شهر مأرب، 105 شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران کشته شدند و 13 خودرو نظامی آنها منهدم شد.

ائتلاف چهارشنبه، 27 اکتبر، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که « 26 عملیات هدف‌گیری» در دو منطقه الکساره در 30 کیلومتری شمال غرب مأرب و الجوبه در 50 کیلومتری جنوب مأرب انجام داده که طی آن «13 خودرو نظامی حوثی‌ها منهدم و 105 شبه‌نظامی حوثی کشته شدند.»

سخنگوی ائتلاف عربی سه‌شنبه نیز اعلام کرده بود که طی 24 ساعت، 21 عملیات نظامی علیه جنگ‌‌افزارها و نیروهای شبه‌نظامی حوثی در جبهه‌های الجوبه و الکساره انجام شده که طی آن 85 شبه‌نظامی حوثی کشته و 9 خودرو نظامی آنها منهدم شد.

در حملات هوایی دوشنبه گذشته نیروهای ائتلاف عربی به دو منطقه در نزدیکی شهر استراتژیک مأرب نیز 105 شبه‌نظامی حوثی کشته شدند.

بیش از دو هفته است که نیروهای ائتلاف عربی به طور روزانه به انجام حملات هوایی پی در پی علیه مواضع و نیروهای شبه‌نظامیان حوثی ادامه می‌دهند که تا کنون بیش از 1900 شبه نظامی حوثی در این حملات کشته شدند.

شایان ذکر است که حوثی‌ها بی‌اعتنا به فرخوان‌های سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی خواستار توقف جنگ و آغاز مذاکرات صلح، از فوریه گذشته حملات گسترده‌ای را برای اشغال استان استراتژیک و نفت‌خیز مأرب آغاز کردند اما این حملات آنها در پی مقاومت ارتش، نیروهای مردمی و قبایل مأرب با شکست مواجه شده است.

استان مأرب محل اسکان هزاران نفر از آوارگان جنگی است که پیش‌تر از دیگر مناطق جنگ‌زده یمن فرار و به این منطقه پناه برده‌اند و ادامه یورش‌های شبه‌نظامیان حوثی این منطقه را با بحران انسانی مواجه ساخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید