ادامه نبردهای شدید در جبهه‌های مأرب و خسارت‌های سنگین حوثی‌ها

ائتلاف عربی طی 24 ساعت 88 عملیات هجومی علیه حوثی‌ها در مأرب انجام داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری یمنی از ادامه نبردهای شدید میان نیروهای ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی این کشور با شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در جبهه‌های مأرب خبر دادند.

منابع نظامی یمن، دوشنبه، 25 اکتبر، گزارش دادند که شبه‌نظامیان حوثی در این نبردها خسارت‌های جانی و مادی سنگینی متحمل شدند. این درگیری‌ها در جبهه‌های مختلفی در جنوب و غرب استان مأرب رخ داده است.

به گزارش العربیه مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن، در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش و مقاومت مردمی این کشور یک حمله شبه‌نظامیان حوثی را در جبهه جنوبی درهم شکسته و ده‌ها نفر از شبه‌نظامیان حوثی‌ را کشته و زخمی کردند و علاوه بر این خسارت‌های سنگینی به تجهیزات جنگی این گروه تروریستی وارد شده است.

حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی

همزمان با ایستادگی نیروهای ارتش و مقاومت مردمی، یگان توپخانه‌ای ارتش نیز تجمع‌ها، تحرکات و کاروان‌های نظامی حوثی‌ها را در جبهه غربی در الکساره و المشجع گلوله‌باران کرده و خسارت‌های جانی و مادی سنگینی به شبه نظامیان کودتاگر حوثى وارد کردند.

همزمان با آن ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن دوشنبه اعلام کرد که طی 24 ساعت بیش از 105 شبه‌نظامی حوثی در حملات هوایی به دو منطقه در نزدیکی شهر مأرب کشته شدند.

در بیانیه‌ ائتلاف عربی آمده است، جنگنده‌های این ائتلاف 88 عملیات هدف‌گیری در مناطق الکساره در حدود 30 کیلومتری شمال غرب مأرب و الجوبه، حدود 50 کیلومتری جنوب مأرب انجام دادند. این عملیات منجر به انهدام 13 خودرو و کشته شدن 105 شبه‌نظامی تروریست حوثی منجر شده است.

ناکامی حملات گسترده و پی‌ در پی حوثی‌ها به مأرب

حوثی‌ها از فوریه گذشته، بی‌اعتنا به فرخوان‌های سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی برای توقف جنگ و آغاز مذاکرات صلح، حملات گسترده‌ای را برای اشغال استان استراتژیک و نفت‌خیز مأرب آغاز کردند، این حملات حوثی‌ها اما با مقاومت ارتش و نیروهای مردمی و قبایل مأرب با شکست مواجه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید