ائتلاف: طی چندین عملیات‌ 85 شبه‌نظامی حوثی کشته 9 خودرو نظامی آنها منهدم شد

نبردهای نیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن در مقابله با شبه‌نظامیان حوثی در مناطق جنوب و غرب استان مأرب همچنان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که طی 24 ساعت، 21 عملیات نظامی علیه جنگ‌افزارها و نیروهای شبه‌نظامی حوثی در جبهه‌های الجوبه و الکساره انجام داده است.

ائتلاف سه‌شنبه، 26 اکتبر، در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی 21 عملیات نظامی آن 85 شبه‌نظامی حوثی کشته و 9 خودرو نظامی آنها منهدم شده است.

ائتلاف دوشنبه از کشته شدن 105 شبه‌نظامی حوثی در حملات هوایی نیروهای ائتلاف طی 24 ساعت قبل از آن به دو منطقه در نزدیکی شهر استراتژیک مأرب خبر داده بود.

ائتلاف همچنین توضیح داد که «88 عملیات هدف‌گیری» در دو منطقه الکساره در 30 کیلومتری شمال غرب مأرب و الجوبه در 50 کیلومتری جنوب مأرب انجام داده که به انهدام 13 خودرو نظامی و کشته شدن 105 نفر از شبه‌نظامیان تروریست حوثی انجامیده است.»

ائتلاف روز جمعه نیز اعلام کرده بود که طی 31 حمله هوایی پی در پی در جبهه‌های الجوبه و الکساره در مأرب بیش از 92 شبه‌نظامی حوثی کشته شدند.

این در حالی است که نبردهای ارتش و نیروهای مردمی و قبایل یمن علیه شبه‌نظامیان حوثی در جنوب و غرب استان مأرب همچنان ادامه دارد، که طی آن به شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، خسارت‌های جانی و مادی سنگینی وارد شد.

حوثی‌ها از فوریه گذشته، بی‌اعتنا به فرخوان‌های سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی خواستار توقف جنگ و آغاز مذاکرات صلح، حملات گسترده‌ای را برای اشغال استان استراتژیک و نفت‌خیز مأرب آغاز کردند، این حملات آنها اما در پی مقاومت ارتش، نیروهای مردمی و قبایل مأرب با شکست مواجه شده است.

شایان ذکر است که استان مأرب محل اسکان هزاران نفر از آوارگان جنگی است که پیش‌تر از دیگر مناطق جنگ‌زده یمن فرار و به این منطقه پناه برده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید