حملات‌ ادامه‌دار اسرائیل به نيروهاى ایران در سوریه با چراغ سبز روسیه

اسرائیل طی سال‌های گذشته صدها حمله هوایی علیه شبه‌نظامیان و مراکز وابسته به ایران در سوریه انجام داده اما به ندرت مسئولیت آن را می‌پذیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل و ولادیمر پوتین، رئیس‌ جمهوری روسیه به توافق رسیدند تا تل‌آویو آزادانه به حملات خود علیه مواضع وابسته به ایران در حریم هوایی سوریه ادامه دهد.

زئیف الکین، معاون وزیر خارجه اسرائیل، که بنت را در سفر به روسیه همراهی کرد، خبر داد که در دیدار بنت و پوتین، دو طرف در مورد پرونده هسته‌ای ایران، وضعیت سوریه و تلاش تل‌آویو برای جلوگیری از پیشرفت برنامه هسته‌ای تهران به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

مناطق حضور ایران در سوریه

بر اساس گزارش خبرنگار «العربیه»، در این دیدار تصاویر هوایی اسرائیل از مناطقی که ایران و نیروهای مورد حمایت آن در سوریه حضور دارند، به نمایش گذاشته شد.

بنت در این دیدار خواست تا توافق کاهش تنش‌ها در جنوب سوریه دوباره فعال شده و نیروهای وابسته به ایران تا 80 کیلومتری شمال جولان حضور نداشته باشند.

بنت و پوتین در شهر سوچی

اولین دیدار نفتالی بنت و ولادیمر پوتین، روز جمعه، 22 اکتبر، در شهر سوچی و در کرانه‌ دریای سیاه انجام شد.

پوتین در این دیدار گفت که دو کشور روابط «بی‌نظیری» باهم دارند.

او در ادامه افزود، امیدوار است «رابطه مبتنی بر اعتماد» که دولت سابق اسرائیل، سنگ بنای آن را نهاد، در دولت بنت نیز ادامه پیدا کند.

بنت نیز به پوتین گفت که اسرائیل او را «دوست واقعی مردم یهود» می‌دانند.

گفته می‌شود اسرائیل طی سال‌های گذشته صدها حمله هوایی علیه شبه‌نظامیان و مراکز وابسته به ایران در سوریه انجام داده اما تل‌آویو به ندرت مسئولیت آن را می‌پذیرد.

شماری از مقامات تل‌آویو نیز بارها گفته‌اند که به ایران اجازه تهدید امنیت مرزهای شمالی اسرائیل را نمی‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید