ملک سلمان ریاست هیئت سعودی در اجلاس گروه 20 در رم را به عهده می‌گیرد

در اجلاس گروه 20 درباره مسائل گوناگونی چون اقتصاد جهانی، بهداشت، آموزش، محیط زیست، اقتصاد دیجیتال، فرهنگ و گردشگری بحث خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دربار سلطنتی سعودی اعلام کرد، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه این کشور، از طریق ارتباط تصویری ریاست هیئت پادشاهی عربی سعودی در اجلاس سران گروه 20 که در تاریخ 30 و 31 اکتبر در رم، پایتخت ایتالیا برگزار می‌شود را برعهده خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری «واس»، دربار سلطنتی سعودی یک‌شنبه 24 اکتبر با صدور بیانیه‌ای از تلاش‌های جمهوری ایتالیا برای موفقیت فعالیت گروه 20 در سال جاری قدردانی کرد.

مشارکت ملک سلمان پادشاه سعودی در پاسخ به دعوت «ماریو دراگی»، نخست‌وزیر ایتالیا برای شرکت در اجلاس سران گروه 20 صورت می‌گیرد.

در این بیانیه آمده است که پادشاهی عربی سعودی به عنوان عضوی از گروه «تروئیکا» برای اقدام جمعی مشترک، حمایت خود از تلاش‌ها جهت موفقیت اجلاس گروه 20 را اعلام می‌دارد.

اولویت‌های اجلاس گروه بیست که به ریاست ایتالیا برگذار می‌شود، بر سه مسئله اساسی «مردم، کره زمین و توسعه» متمرکز خواهد بود. علاوه بر این بسیاری از موضوعات از جمله اقتصاد جهانی، بهداشت، آموزش، کار، کشاورزی، رشد، انرژی، آب و هوا، محیط زیست، تجارت و سرمایه‌گذاری، اقتصاد دیجیتال، مبارزه با فساد، فرهنگ و گردشگری مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

پیشتر پادشاهی عربی سعودی میزبان پانزدهمین اجلاس سران گروه 20 در نوامبر 2020 در ریاض از طریق ویدیو کنفرانس بود.

گفتنی است که پادشاهی عربی سعودی نقش مهمی در تلاش‌های گروه بیست از طریق عضویت در رهبری سه جانبه این گروه به همراه ایتالیا (ریاست کنونی) و اندونزی (ریاست آینده) برعهده دارد.

رهبری گروه بیست از سه عضو تشکیل شده است که عبارتند از ایتالیا (ریاست فعلی)، پادشاهی عربی سعودی (ریاست پیشین) و اندونزی که ریاست آینده گروه را در سال 2022 به عهده خواهد گرفت. هدف از رهبری سه جانبه اطمینان از همکاری و هماهنگی مشترک میان اعضای این گروه عنوان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید