آغاز به کار گردهمایی «جوانان سبز» در سعودی برای افزایش آگاهی زیست محیطی

در این گردهمایی درباره فعالیت‌های تعاملی و چندجانبه با هدف ایجاد محیط زیست پاک و جامعه پایدار بحث و گفت‌وگو شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گردهمایی «جوانان سبز» سعودی با هدف افزایش آگاهی درباره مسائل زیست‌محیطی و سیاستگذاری‌های مرتبط با آن یکشنبه 24 اکتبر کار خود را در ریاض پایتخت این کشور آغاز کرد.

شرکت‌کنندگان در این گردهمایی خواستار فعالیت‌های تعاملی درباره مشکلات اقلیمی شده و گفت‌وگوهایی چندجانبه در رابطه با بحران زیست‌محیطی انجام دادند.

این گردهمایی که با عنوان «چگونه رهبران سعودی از توانایی جوانان بهره ببرند»، آغاز به کار کرده است، نورا العیسی، تحلیلگر ارشد سیاست‌های بین المللی در وزارت انرژی، یحیی الخوجه مشاور وزارت انرژی، نوره السدیری، محقق ارشد در کمیته ملی توسعه انرژی پاک و عبدالعزیز البرکه، تحلیلگر مسائل انرژی در وزارت انرژی سعودی نظرات خود را درباره مسائل زیست‌محیطی و ایجاد یک جامعه پایدار ارائه دادند.

انرژی و جوانان

گردهمایی جوانان سبز، تجارب برخی از جوانان شاغل در بخش انرژی در پادشاهی عربی سعودی و اشتیاق آنها برای ایجاد جامعه‌ای پایدار و تاثیر این تجارب در زندگی آنان را مورد مناقشه قرار داد. در این گردهمایی همچنین چگونگی مشارکت هدفمند جوانان در بخش انرژی و بهره‌برداری از ایده‌های آنها در روند تصمیم‌گیری‌های مرتبط با کار و زندگی روزمره مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

شرکت‌کنندگان همچنین بر لزوم ترویج و حمایت از تلاش‌های جوانان در حفظ محیط زیست و استفاده از انرژی‌های پاک تاکید کردند.

در این گردهمایی کارگاه‌هایی در مورد آینده فعالیت‌های اقلیمی تشکیل شد و ایجاد کمیته‌های پیگیری با حضور جوان فعال در حوزه محیط زیست و اجرای فعالیت‌های متناسب با رویکردهای زیست محیطی مورد بحث قرار گرفت.

در این کارگاه‌ها همچنین بر آموزش جمعی جوانان در بخش محیط زیست و چشم‌انداز ارتقا جوانان به نیروهای تصمیم‌گیر در بخش‌های مرتبط با محیط زیست گفت‌وگو شد و همزمان در مورد انتخاب بهترین روش‌ها برای افزایش پوشش گیاهی، احیای زمین‌های تخریب‌شده، حفاظت از دریاها و کاهش انتشار کربن تبادل‌نظر صورت گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size