کشته‌شدن بیش از 92 شبه‌نظامی حوثی طی حملات ائتلاف در مأرب

ائتلاف عربی با انجام 31 عملیات نظامی خودروها، تجهیزات و عناصر حوثی‌ها در الجوبه و الکساره را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، اعلام کرد طی 24 ساعت بیش از 92 شبه‌نظامی حوثی در جبهه‌های الجوبه و الکساره در استان مأرب یمن کشته شدند.

ائتلاف عربی جمعه، 22 اکتبر، در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه طی شبانه روز گذشته 31 عملیات علیه حوثی‌ها انجام داده است، گفت در این عملیات 16 خودروی نظامی حوثی‌ها منهدم و بیش از 92 عنصر شبه‌نظامی این گروه کشته شدند.

این در حالی است که درگیری‌های شدید همچنان بین نیروهای ارتش ملی یمن، قبایل و ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی از یک طرف و شبه نظامیان کودتاگر حوثی تحت حمایت ایران از سوی دیگر در جبهه‌های مختلف در استان مأرب، در شمال شرقی این کشور ادامه دارد.

مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن جمعه تاکید کرد که نیروهای ارتش همه حملات شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به جنوب استان مأرب را شکست دادند.

این مرکز در گزارش خود آورده است که آتش توپخانه ارتش ملی یمن تمام تحرکات، تجمعات و تجهیزات شبه‌نظامیان حوثی را در نقاط مختلف در جنوب استان مأرب هدف قرار داده است.

در همین حال منابع میدانی یمنی از نبردهای شدید بین ارتش ملی این کشور و شبه‌نظامیان حوثی طی ساعات گذشته در پی چند حمله تهاجمی شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های جنوب مأرب خبر دادند.

منابع میدانی افزودند، شبه نظامیان حوثی بیش از 20 بار در حملات متفاوت برای پیشروی به سوی برخی مناطق تلاش کردند اما همه حملات آنها با مقاومت نیروهای قبایل و ارتش ملی یمن با شکست مواجه شد.

در همین حال، جنگنده‌های ائتلاف عربی حملات خود علیه مواضع حوثی‌ها، نیروهای پشتیبانی آنها و تجهیزات لجستیکی این گروه در جبهه‌های جنوب مأرب را تشدید کردند.

این منابع گفتند، شبه‌نظامیان حوثی در این حملات هوایی متحمل تلفات سنگینی شده و صدها تن از عناصر آن کشته و زخمی شدند.

در همین حال سرتیپ عبده مجلی گفت که نیروهای ارتش ملی یمن با حمایت جنگنده‌های ائتلاف عربی در چند عملیات تهاجمی تلفات سنگینی به شبه‌نظامیان حوثی وارد کردند به طوری که صدها نفر از اعضا این گروه شبه‌نظامی در جبهه‌های مأرب کشته و زخمی شدند.

گفتنی است که شبه‌نظامیان حوثی به کشته شدن چند نفر از فرماندهان برجسته خود به نام‌های: نشوان حمد احمد، قاسم جحیز، ملقب به (ابوثائر)، علی حسین الغیلی (ابو سجاد)، بشیر محمد الرماح، ملقب به (ابو یحیی) در جبهه‌های مختلف مأرب اذعان کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید