گفت‌وگوی وزیر خارجه سعودی و هماهنگ کننده اروپایی درباره نقض‌های هسته‌ای ایران

بن فرحان و انریکه مورا درباره اهمیت تقویت همکاری‌های مشترک برای متوقف ساختن حمایت‌های ایران از فعالیت‌های تروریستی که امنیت و ثبات منطقه خاورمیانه و جهان را تهدید می‌کند، گفت‌وگو کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی در ریاض از انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات هسته‌ای با ایران، استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) پنج‌شنبه، 21 اکتبر، طی این دیدار بن فرحان و انریکه مورا درباره تحولات و آخرین رویدادهای مربوط به گفت‌وگوها درباره برنامه هسته‌ای ایران و تلاش‌های بین‌المللی برای تضمین عدم نقض توافق‌ها و معاهدات بین‌المللی از سوی ایران در این زمینه به گفت‌وگو پرداختند.

وزیر خارجه سعودی و هماهنگ کننده اروپایی مذاکرات هسته‌ای همچنین درباره اهمیت تقویت همکاری‌های مشترک برای متوقف ساختن حمایت‌های ایران از فعالیت‌های تروریستی که امنیت و ثبات منطقه خاورمیانه و جهان را تهدید می‌کند، گفت‌وگو کردند.

بن فرحان جمعه گذشته تاکید کرد در حالی که جهان برای بازگرداندن تهران به توافق هسته‌ای امضا شده در سال 2015 تلاش می‌کند، ایران با تسریع فعالیت‌های هسته‌ای خود منطقه را وارد مرحله‌ای بسیار خطرناک کرده است.
او در کنفرانسی خبری در واشینگتن طی دیدار از ایالات متحده آمریکا، که در آن درباره بسیاری از مسائل و از جمله مسائل منطقه‌ای سخن گفته، افزود که مذاکرات میان پادشاهی عربی سعودی و ایران دوستانه بوده، اما پیشرفت ملموسی محقق نکرده است.

او همچنین مذاکرات جاری کشورش با طرف ایرانی را در مرحله مقدماتی، جدی و دوستانه توصیف کرده بود. او در این‌باره جمعه در گفت‌وگو با روزنامه «فایننشال تایمز» گفت ریاض برای برقراری ثبات در منطقه مصمم است.
وزیر خارجه سعودی تصریح کرد:«در مذاکرات جاری جدی هستیم. این مذاکرات برای ما تحول بسیار بزرگی نیست چرا که سعودی همواره خواهان راه‌حلی برای تحقق ثبات در منطقه‌ است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید