خسارات سنگین حوثی‌ها در حملات هوایی ائتلاف به استان الجوف

حملات هوایی ائتلاف عربی به پایگاه‌های شبه‌نظامیان حوثی در شرق منطقه الحزم در استان الجوف تلفات سنگینی به آنها وارد کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش یمن اعلام کرد در حملات هوایی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن به استان الجوف، شبه‌نظامیان حوثی متحمل خسارات سنگینی شده‌اند.

روابط عمومی ارتش یمن، شامگاه پنج‌شنبه، 22 اکتبر، در صفحه توییتر خود از کشته و زخمی‌شدن بسیاری از نیروهای حوثی وابسته به ایران و انهدام سازوبرگ نظامی آنها در پی حملات هوایی نیروهای ائتلاف به شرق منطقه «الحزم» در استان الجوف خبر داد.

همزمان «تیم لندرکینگ»، فرستاده آمریکا به یمن در گفت‌وگو با «العربیه» گفت که ایالات متحده متعهد به دفاع کامل از امنیت پادشاهی سعودی است.

تيم لندرکینگ، فرستاده آمریکا به یمن
تيم لندرکینگ، فرستاده آمریکا به یمن

او یادآور شد که «اخیرا شاهد افزایش حملات حوثی‌ها به خاک پادشاهی سعودی هستیم. حدود 70 هزار آمریکایی در سعودی زندگی می‌کنند و حملات موشکی حوثی‌ها جان آنها را تهدید می‌کند.»

وی افزود: «هیچ اقدامی از سوی ایران برای پایان‌دادن به جنگ یمن دیده نمی‌شود. پشتیبانی نظامی و لجستیکی تهران از حوثی‌ها باعث نگرانی عمده ایالات متحده شده است.»

از سویی معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن اظهار داشت که واکنش حوثی‌ها به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد نشانگر رویکرد بحران‌آفرینی و تنش‌زایی این گروه وابسته به ایران در رابطه با بحران یمن است.

الاریانی تاکید کرد که سخنان مقامات حوثی تهدید ‌و سرکشی پیوسته آنها از اراده و اجماع جهانی برای ایجاد صلح و ثبات در یمن را نشان می‌دهد.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن تنش‌افزایی و ممانعت از توقف جنگ در این کشور توسط حوثی‌ها را «اجرای سیاست‌های توسعه‌طلبانه رژیم ایران در منطقه و تهدید امنیت و ثبات بین‌المللی دانست که توسط شبه‌نظامیان حوثی وابسته به تهران در حال پیگیری و اجرا است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید