بن فرحان: سعودی از تلاش‌ها برای تحقق ثبات در لیبی حمایت می‌کند

وزیر خارجه سعودی بر ضرورت هم‌افزایی تلاش‌های بین‌المللی برای مقابله با گروه‌های شبه‌نظامی تروریست تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی، در مصاحبه با تلویزیون «العربیه»، گفت که در کنفرانس برقراری ثبات در لیبی، درباره لزوم خروج نیروهای خارجی از لیبی یک اجماع بین‌المللی وجود دارد.

وزیر خارجه سعودی گفت:« در دیدگاه سعودی نسبت به بحران لیبی همواره بر توانایی مردم این کشور برای حل مشکلات‌شان تاکید شده است».

بن فرحان همچنین برگزاری این کنفرانس را نشانه اراده مردم لیبی برای حل مسائل این کشور دانست.
او خاطرنشان کرد: « کشورهای عربی و جامعه بین‌المللی درباره لزوم خروج نیروهای خارجی از لیبی اتفاق نظر دارند».

وزیر خارجه سعودی همچنین بر ضرورت هم‌افزایی تلاش‌های بین‌المللی برای مقابله با گروه‌های شبه‌نظامی تروریست تاکید کرد

در همین حال شیخ احمد الناصر، وزیر امور خارجه و وزیر مشاور در امور خارجه شورای وزیران دولت کویت که ریاست کنفرانس را به عهده داشت، در کنفرانس خبری مشترکی با نجلا المنقوش، وزیر خارجه لیبی گفت، کویت از برگزاری انتخابات لیبی در تاریخ مقرر آن در 24 دسامبر، حمایت می‌کند.

کنفرانس «حمایت از ثبات لیبی» شاهد حضور مقامات برجسته عربی و بین‌المللی بود. شاهزاده فیصل بن فرحان ، وزیر خارجه سعودی، سامح شکری وزیر خارجه مصر، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه ، رمطان لعمامره، وزیر خارجه الجزایر و احمد ناصر الصباح از کویت حضور داشتند.

در سخنرانی افتتاحیه این کنفرانس، عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر لیبی گفت که برگزاری این کنفرانس در طرابلس نقش «نمادین» طرابلس به عنوان پایتخت همه لیبیایی‌ها را احیا می‌کند.

والدبیبه افزود: «تلاش‌های کشورهای برادر و دوست به متوقف کردن جنگ در لیبی کمک کرد.»

او اظهار داشت: «ما از کمیسیون عالی انتخابات برای برگزاری به موقع انتخابات حمایت می‌کنیم و همه لیبیایی‌ها باید به نتایج مورد انتظار انتخابات احترام بگذارند.»

او همچنین با «آزار دهنده» تلقی کردن حضور نظامی خارجی‌ها برای همه مردم لیبی‌ گفت که برای حل پرونده حضور نظامیان خارجی در لیبی باید با همه طرف‌ها تفاهم شود.

نخست وزیر لیبی در ادامه افزود:«تصمیم و سرنوشت لیبی به دست لیبیایی‌ها رقم می‌خورد و ما برای تحقق ثبات پایدار در کشور تلاش می‌کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید