انریکه مورا: سفرم به سعودی «بسیار ثمربخش» بود

طی سفر مسئول اروپایی به ریاض روابط اتحادیه اروپا و پادشاهی عربی سعودی و همچنین رویکرد این اتحادیه نسبت به منطقه خلیج مورد بررسی قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات هسته‌ای با ایران، سفر خود به ریاض و دیدار با مقامات سعودی را «بسیار ثمربخش» توصیف کرد.

هماهنگ کننده اروپایی مذاکرات هسته‌ای با ایران، جمعه، 22 اکتبر، در «توییتر» گفت که در سفر او به ریاض، علاوه بر موضوع توافق هسته‌ای با ایران، به روابط اتحادیه اروپا با پادشاهی عربی سعودی و رویکرد این اتحادیه در قبال منطقه خلیج پس از نشست دوشنبه گذشته شورای امور خارجه، پرداخته شد.

شایان ذکر است که خبرگزاری رسمی سعودی (واس) پنج‌شنبه به نقل از وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی با انریکه مورا درباره تحولات و آخرین رویدادهای مربوط به گفت‌وگوها درباره برنامه هسته‌ای ایران و تلاش‌های بین‌المللی برای تضمین «عدم نقض» توافق‌ها و معاهدات بین‌المللی از سوی ایران در این زمینه، به گفت‌وگو پرداختند.

به گفته این وزارتخانه دو طرف همچنین درباره اهمیت تقویت همکاری‌های مشترک برای متوقف ساختن حمایت‌های ایران از فعالیت‌های تروریستی که امنیت و ثبات منطقه خاورمیانه و جهان را تهدید می‌کند، گفت‌وگو کردند.

بن فرحان جمعه گذشته تاکید کرد در حالی که جهان برای بازگرداندن تهران به توافق هسته‌ای امضا شده در سال 2015 تلاش می‌کند، ایران با تسریع فعالیت‌های هسته‌ای خود منطقه را وارد مرحله‌ای بسیار خطرناک کرده است.

او در کنفرانسی خبری در واشینگتن طی دیدار از ایالات متحده آمریکا، که در آن درباره بسیاری از مسائل و از جمله مسائل منطقه‌ای سخن گفته، افزود که مذاکرات میان پادشاهی عربی سعودی و ایران دوستانه بوده، اما پیشرفت ملموسی محقق نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید