نخستین حمله پهپادی به پایگاه استقرار نیروهای آمریکا در سوریه

در حمله به پایگاه التنف در سوریه از 5 پهپاد انفجاری استفاده شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پایگاه «التنف»، محل استقرار نظامیان آمریکایی و نیروهای ائتلاف ضد «داعش» در سوریه شامگاه چهارشنبه برای نخستین بار مورد حمله پهپادهای انفجاری قرار گرفت.

به گزارش سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه، پایگاه التنف که در نزدیکی مقر فرماندهی نیروهای ائتلاف ضد داعش در منطقه‌ای نزدیک مرز مشترک عراق، سوریه و اردن قرار دارد، بعدازظهر چهارشنبه را در حالت آماده‌باش کامل سپری کرد.

بنا به گزارش منابع خبری پس از اطلاع مقامات پایگاه از احتمال حمله قریب الوقوع، نیروهای ائتلاف به جابجایی خودروهای نظامی و اسلحه موجود در پایگاه پرداختند.

یک منبع امنیتی عراقی نزدیک به نیروهای ائتلاف تاکید کرد که حمله به پایگاه التنف با 5 پهپاد انفجاری و از درون خاک سوریه انجام گرفت.

ساعاتی پس از این حمله، مقامات آمریکایی وقوع آن را تایید کرده اما از تلفات احتمالی سخنی نگفتند.

بیل اوربان، سخنگوی «سنتکام»، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا نیز اعلام کرد که پایگاه التنف مورد هجوم هماهنگ و برنامه‌ریزی‌شده قرار گرفت.

او افزود: «نیروهای آمریکایی موجود در این پایگاه هیچ آسیبی ندیدند ‌و ما در حال تماس با متحدان درباره تلفات احتمالی در میان نیروهایشان هستیم.»

وی تاکید کرد که آمریکا در زمان و مکان مناسب به این حمله پاسخ خواهد داد.

رسانه‌های داخلی سوریه هم گزارش دادند که پایگاه التنف محل استقرار نیروهای آمریکایی مورد حمله قرار گرفت و صدای چندین انفجار از این پایگاه به گوش رسیده است.

پایگاه نظامی التنف در سال 2016 توسط آمریکا برای مبارزه با داعش ایجاد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید