اسرائیل ایران را به «وقت‌کُشی» برای دستیابی به بمب اتم متهم کرد

اردان: رژیم ایران به دنبال غالب کردن «هژمونی شیعه» بر خاورمیانه و «صدور ترور» به سرتاسر جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نماینده اسرائیل در سازمان ملل متحد حکومت ایران را متهم کرد که از روند مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام» در وین، برای «وقت‌کشی» به منظور دستیابی به بمب اتم سوءاستفاده می‌کند.

به گزارش «ریپابلیک ورلد»، چهارشنبه 20 اکتبر 2021، گیلعاد اِردان طی سخنرانی خود در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز سه‌شنبه 19 اکتبر این شورا را به دلیل «وسواس ضد اسرائیلی» مورد انتقاد قرار داد و با اشاره به ایران گفت که «تهدید واقعی برای امنیت جهانی به سرعت در حال پیشرفت است».

اردان افزود که «رژیم جنایتکار آیت‌الله‌ها» آشکارا تعهدات بین‌المللی خود در زمینه غنی‌سازی، ذخیره‌سازی، و تولید فلز اورانیوم، و تحقیق و توسعه پیشرفته در امور هسته‌ای تسلیحاتی را نقض می‌کند، و جلوی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را هم می‌گیرد.

نماینده اسرائیل در سازمان ملل تاکید کرد که ایران از روند مذاکرات برای «خرید زمان» استفاده می‌کند تا بتواند اورانیوم را در سطح «نزدیک به تسلیحاتی» غنی‌سازی کند، و در عین حال به میزانی از دانش هسته‌ای دست یابد که هرگز «قابل بازگشت» نیست.

وی در ادامه گفت که ایران کماکان مرگ، ویرانی، و بی‌ثباتی را در منطقه گسترش می‌دهد، چراکه به دنبال غالب کردن «هژمونی شیعه» بر خاورمیانه و «صدور ترور» به سرتاسر جهان است.

اردان گفت گرچه کشورش «طرفدار راه حل دیپلماتیک» برای حل و فصل بحران اتمی ایران است، اما اسرائیل هر کاری که لازم باشد برای مقابله با برنامه هسته‌ای تسلیحاتی ایران و تهدید نیروهای نیابتی آن در امتداد مرزهای خود انجام می‌دهد.

بر اساس گزارشی فاقد منبع که «کانال 12» تلویزیون اسرائیل دوشنبه شب پخش کرد، دولت اسرائیل اخیرا بودجه‌ای 1.5 میلیارد دلاری به نیروهای دفاعی این کشور به منظور آمادگی برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران اختصاص داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید