گفت‌وگوی سعودی و آمریکا درباره تهدید گروه‌های شبه‌نظامی ایران علیه منطقه و جهان

بن فرحان و رابرت مالی حول همکاری‌های دوجانبه درباره پرونده هسته‌ای ایران و مذاکرات بین‌المللی انجام شده در این زمینه، رایزنی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی و رابرت مالی، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران درباره تهدید گروه‌های شبه‌نظامی ایران علیه ثبات منطقه و جهان گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی و رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، چهارشنبه، 20 اکتبر، در ریاض درباره تهدید گروه‌های شبه‌نظامی ایران علیه ثبات منطقه و جهان و همچنین اهمیت اقدام مشترک برای متوقف ساختن پشتیبانی تهران از این گروههای شبه‌نظامی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

فیصل بن فرحان در مقر وزارت خارجه سعودی در ریاض از فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران استقبال کرد و طی مراسم استقبال دو طرف همکاری‌های دوجانبه میان پادشاهی عربی سعودی و ایالات متحده آمریکا درباره پرونده هسته‌ای ایران و مذاکرات بین‌المللی جاری در این زمینه را مورد بررسی قرار دادند.

در این راستا خبرگزاری سعودی افزود که طی این دیدار موضوع گسترش تلاش‌های مشترک برای متوقف کردن نقض‌های صورت گرفته توسط ایران علیه توافق‌ها و معاهدات بین‌المللی، بررسی شد.

دو طرف همچنین اهمیت تقویت همکاری‌های مشترک برای متوقف کردن پشتیبانی ایران از گروههای شبه‌نظامی تروریستی تهدید کننده امنیت و ثبات منطقه خاورمیانه و جهان را بررسی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید