وزیر دفاع اسرائیل: افزایش بودجه نظامی برای مقابله با تهدید ایران ضروری است

گانتز: مهمترین تهدید برای اسرائیل، ایران و برنامه هسته‌ای تسلیحاتی آن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل با حضور در «کمیته دفاع و امور خارجه» کنست از درخواست افزایش بودجه دولت برای ارتش دفاع کرد و گفت که این بودجه افزوده به منظور آماده شدن برای مقابله با تهدیدهای برنامه هسته‌ای تسلیحاتی ایران ضروری است.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، سه‌شنبه 19 اکتبر 2021، گانتز در سخنرانی افتتاحیه خود در پارلمان گفت که مهمترین تهدید برای اسرائیل، و تهدیدی که نیروهای دفاعی این کشور برای مبارزه با آن به تخصیص منابع نیاز دارند، ایران و برنامه هسته‌ای تسلیحاتی آن است.

وی گفت: «مشاهده می‌کنیم که ایران در حال پیش‌روی به سوی سطحی از غنی‌سازی است که به آن اجازه می‌دهد در صورت تمایل به یک کشور آستانه هسته‌ای تبدیل شود؛ و ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا از این قضیه جلوگیری کنیم.»

گانتز افزود: «ما روی قابلیت‌های تهاجمی و دفاعی خود سرمایه‌گذاری می‌کنیم، برتری تکنولوژیکی خود را بهبود می‌بخشیم، و تلاش‌های خود را تسریع می‌کنیم، تا از این بابت اطمینان حاصل کنیم که گرچه ایران در درجه اول یک چالش جهانی و منطقه‌ای است، اسرائیل همیشه این توانایی را دارد تا خودش از شهروندانش محافظت کند.»

حضور وزیر دفاع اسرائیل در پارلمان یک روز پس از گزارش‌های تلویزیونی مبنی بر تخصیص 1.5 میلیارد دلار آمریکا، به نیروهای دفاعی اسرائیل به منظور آمادگی برای حمله به ایران صورت گرفت. «کمیته دفاع و امور خارجه» پارلمان اسرائیل باید بودجه نظامی را تایید نهایی کند.

بر اساس گزارشی فاقد منبع که «کانال 12» تلویزیون اسرائیل دوشنبه شب پخش کرد، بودجه نظامی جدید برای خرید انواع هواپیماهای سرنشین‌دار، هواپیماهای بدون سرنشین، جمع‌آوری اطلاعات، و ساخت تسلیحات منحصر به فرد مورد نیاز برای چنین حمله‌ای، که باید تاسیسات هسته‌ای مستحکم زیرزمینی ایران را هدف قرار دهد، هزینه می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید