دریافت بیش از 1250 شکایت توسط کمیسیون انتخابات عراق

در انتخابات پارلمانی اخیر گروه‌های وابسته به ایران در عراق شکست سنگینی متحمل شدند و جریان صدر بیشترین کرسی‌ها را کسب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیسیون عالی انتخابات عراق اعلام کرد که تاکنون بیش از 1250 شکایت و اعتراض درباره انتخابات اخیر پارلمانی دریافت کرده و در حال بررسی آنها است.

این کمیسیون، سه‌شنبه، 19 اکتبر، با اشاره به شکایات دریافتی از سوی معترضان و گروه‌هایی که جایگاه خود را در پارلمان از دست داده‌اند، افزود که تاریخ دریافت شکایات امروز پایان یافت.

مهند مصطفی، عضو کمیته رسانه‌ای کمیسیون انتخابات عراق ضمن تشریح سازوکار بررسی شکایات گفت که این کمیسیون اطلاعات و دلایل معترضان را با اطلاعات خود مقایسه کرده و نتایج این بررسی را به شورای عالی کمیسیون و شورای عالی قضایی کشور ارسال می‌کند.

او‌ افزود که بازشماری مجدد کل صندوق‌ها تنها با حکم دادگاه فدرال میسر است و بازشماری آرا تنها شامل صندوق‌هایی خواهد شد که شکایتی علیه آنها مطرح شده است.

انتخابات پارلمانی عراق
انتخابات پارلمانی عراق

کمیسیون انتخابات عراق پیشتر اعلام کرده بود که بازنگری در شکایات و اعلام نتایج بازنگری به‌مدت 20 روز خواهد بود.

این کمیسیون در روزهای گذشته مورد انتقاد شدید گروه‌های وابسته به ایران قرار گرفت که طی انتخابات اخیر شکست خوردند و کرسی‌های زیادی را در پارلمان از دست دادند.

دولت مصطفی الکاظمی با رد تهدیدها و اتهامات این گروه‌ها، تاکید کرد که انتخابات در کمال سلامت و شفافیت برگزار شده است.

انتخابات اخیر عراق که با پیروزی جریان صدر و شکست فراکسیون پارلمانی وابسته به ایران همراه شد، امکان تنش‌ها و مخالفت‌ها با نتایج انتخابات از سوی وابستگان به جمهوری اسلامی را بسیار افزایش داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید