بلینکن: پایان دادن به جنگ یمن از اولویت بالایی نزد واشینگتن برخوردار است

فرستاده آمریکا به یمن حملات عمدی و مکرر حوثی‌ها با پهپادها و موشک‌های بالستیک علیه غیرنظامیان، مناطق شهری و اردوگاه‌های آوارگان جنگی در استان مأرب را محکوم کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا تأکید کرد کشورش از همکاری‌ها برای دست‌یابی به راه‌حلی فراگیر برای پایان دادن به جنگ در یمن استقبال می‌کند.

وزیر خارجه ایالات متحده سه‌شنبه، ۱۹ اکتبر، در دیدار با هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن گفت که پایان دادن به جنگ در یمن از اولویت بالایی در سیاست آمریکا برخوردار است.

او در دیدار با فرستاده سازمان ملل موضوع برقراری آتش‌بس در یمن و از سرگیری روند سیاسی در این کشور را مورد بررسی قرار داد.

پایان دادن به خشونت‌ها

هانس گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل متحد به یمن یکشنبه بر ضرورت پایان دادن به خشونت‌ها در یمن و ورود به روند سیاسی فراگیری که به جنگ و درد و رنج انسانی پایان دهد و امنیت و ثبات را به یمن و منطقه بازگرداند، تأکید کرد.

از سویی تیم لیندرکینگ، فرستاده آمریکا به یمن یکشنبه گذشته حملات عمدی و مکرر حوثی‌ها با پهپادها و موشک‌های بالستیک علیه غیرنظامیان، مناطق شهری و اردوگاه‌های آوارگان جنگی در استان مأرب را محکوم کرده و تأکید کرد که این امر عاملان آن را تحت پیگرد بین‌المللی قرار خواهد داد.

مأرب
مأرب

این در حالی است که شبه‌نظامیان حوثی نقض‌های خود را بویژه در شهرستان العبدیه از استان مأرب یمن تشدید و گسترش داده و غیرنظامیان در این مناطق را به محاصره خود درآورده و در راستای تلاش برای تسلط بر این منطقه اقدام به بازداشت‌های گسترده‌ای کرده‌اند.

شایان ذکر است که معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل متحد و فرستادگان سازمان ملل و آمریکا به یمن خواست تا موضع قاطعی را علیه جنایت‌های هولناک و نقض‌های شبه‌نظامیان حوثی علیه اهالی العبدیه، اتخاذ کنند.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن این جنایت‌های هولناک و نقض‌های شبه‌نظامیان حوثی علیه غیرنظامیان در العبدیه را نقض آشکار و بی‌سابقه قانون بین‌المللی و انسانی توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید