دولت دبی: هیچ‌کس در آتش‌سوزی «جبل علی» دچار آسیب نشده و همه چیز تحت کنترل است

منطقه آزاد جبل علی یکی از مناطق آزاد تجاری پیشگام در جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«دفتر رسانه‌ای دولت دبی» اعلام کرد که یک آتش‌سوزی در انبار پسمانده‌های مواد اشتعال‌زا در منطقه صنعتی «جبل علی» صورت گرفته است اما به گفته «آتش‌نشانی دبی»، خسارت جانی وجود نداشته و همه چیز تحت کنترل است.

منطقه جبل علی در فاصله 30 کیلومتری غرب شهر دوبی قرار دارد.

Advertisement

دفتر رسانه‌ای دولت دبی با انتشار تصاویری، تلاش‌ تیم‌های آتش‌نشانی برای اطفای این آتش‌سوزی را نشان داد.

این دفتر رسانه‌ای عنوان کرده است: «گوشه‌ای از تلاش‌های تیم آتش‌نشانی هنگام مقابله با آتش‌سوزی در گورستان زایدات مواد اشتعال‌زا در منطقه صنعتی جبل ‌علی، که با فاصله زیادی از کارخانه‌های این منطقه واقع شده است. هیچ‌گونه آسیب‌دیدگی بر اثر این حادثه گزارش نشده و دود انبوهی که در منطقه مشاهده می‌شود، ناشی از سوخت مواد اشتعال‌زا است.»

این منطقه برای ساخت بندر جبل علی، یکی از بزرگترین بندرهای جهان اختصاص یافته و میزبان یکی از بزرگترین کارخانه‌های آلومینیوم در خاورمیانه است. گسترش این منطقه در راستای ایجاد پلی ارتباطی با شهر دوبی صورت گرفته است.

منطقه آزاد جبل علی، یکی از مناطق آزاد تجاری پیشگام در جهان است.

این منطقه متعلق به «دی‌پی ورلد»، شرکت ترابری دریایی امارات است و در سال 1985 با هدف گسترش تجارت و حمایت از حجم ترانزیت در «بندر جبل علی» تأسیس شد.

این منطقه از بزرگترین مناطق آزاد جهان و همچنین کارآمدترین مرکز ترانزیتی در منطقه محسوب می‌شود.

«منطقه آزاد جبل علی»، 23.9 درصد از مجموع سرمایه‌گذاری‌های مستقیم خارجی به دبی را به خود اختصاص داده است. همچنین با ایجاد فرصت‌ شغلی برای بیش از 150 هزار نفر در امارات متحده عربی، تولید‌کننده 23.8 درصد از مجموع تولید ناخالص داخلی دوبی است.

حجم تجارت این منطقه آزاد در سال 2017 به 93 میلیارد دلار رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید