السیسی: مصر به مأموریت خود برای اصلاح گفتمان دینی ادامه می‌دهد

رئیس‌جمهوری مصر بر اهمیت آگاهی و درک واقعی گفتمان دینی برای مقابله با کسانی که آموزه‌های دینی را از معنای حقیقی آن تحریف می‌کنند، تأکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهوری مصر، گفت که کشورش به مأموریت خود برای اصلاح گفتمان دینی ادامه می‌دهد.

رئیس‌جمهوری مصر، یکشنبه، 17 اکتبر، در سخنرانی خود در «جشن میلاد پیامبر اسلام» تأکید کرد، مصر به مأموریت و رسالت خود برای ایجاد آگاهی و اصلاح گفتمان دینی ادامه می‌دهد.

او افزود، اصلاح گفتمان دینی یک مسئولیت جمعی است که نیازمند همبستگی، مشارکت و تلاش برای ایجاد مسیری روشنگرانه و منطقی که بتواند از فرد، شخصیتی سالم برای رویارویی با چالش‌ها و ساختن دولت آینده بسازد.

آگاهی از گفتمان حقیقی دین

السیسی با تأکید بر اهمیت آگاهی و درک واقعی گفتمان دینی، گفت: «این امر در اولویت برنامه‌ها دولت مصر قرار خواهد گرفت».

رئیس‌جمهوری مصر تأکید کرد، ایجاد آگاهی به شیوه صحیح برای هر جامعه‌ای از مهمترین عوامل ثبات و پیشرفت آن جامعه به‌شمار می‌رود. این نوع آگاهی برای مقابله با کسانی است که مفاهیم دینی را از معنای حقیقی‌اش منحرف و با ایده‌های مخرب توانایی انسان را برای تفکر صحیح و خرد اندیشی تضعیف و او را از اجرای دستورات الهی برای بازسازی و اصلاح جهان به نفع تمام بشریت منع کنند.

السیسی افزود: «ضروری است که ما به مأموریت و مسئولیت تاریخی خودمان ادامه دهیم و با کمک علمای محترم مصر نهادهای دینی تلاش برای گسترش ارزش‌های مانند همزیستی، مدارا با دیگران، اعتقاد به تنوع فکری و ایدئولوژیکی، پذیرش دیگری و تصحیح تصورات غلط را مضاعف کنیم».

رئیس‌جمهوری مصر در پایان خواستار گسترش تسامح در آموزه‌های دینی براى حفظ ارزش‌های اصیل اسلام شد.

او گفت: «ما با اراده‌ای محکم وعزمی راسخ برای ساختن میهن عزیزمان مصر قدم برداشتیم تا حال و آینده این کشور به اندازه تاریخ و تمدن آن بزرگ شود و زندگی شایسته‌ای برای همه مردم مصر فراهم کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید