ائتلاف عربی: 160 حوثی کشته و یازده خودرو نظامی آنها در العبدیه منهدم شد

شبه‌نظامیان حوثی هیچ اعتقادی به صلح نداشته و با تنش‌زایی، ادامه حملات موشکی و محاصره شهرستان العبدیه هزاران غیرنظامی را در معرض جنایت‌های جنگی و نسل‌کشی قرار می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که طی 24 ساعت 32 عملیات هجومی را با هدف از بین بردن ماشین جنگی شبه‌نظامیان حوثی در منطقه العبدیه، واقع در استان مأرب انجام داده است.

ائتلاف عربی شنبه، 16 اکتبر، اعلام کرد که این حملات علیه شبه‌نظامیان حوثی به کشته شدن 160 عنصر حوثی و انهدام 11 خودروی نظامی آنها منجر شده است.

این ائتلاف همچنین تاکید کرد که به پشتیبانی مستمر خود از ارتش ملی یمن برای دفاع از غیرنظامیان در برابر اقدامات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران، ادامه می‌دهد.

ضربات دردناک

شبه‌نظامیان حوثی جمعه نیز در پی حملات ائتلاف عربی و ارتش ملی یمن در غرب استان مأرب متحمل ضربات سنگین و دردناکی شدند.

از سویی مرکز رسانه‌ای نیروهای مسلح یمن اعلام کرد حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی در جبهه الکساره خسارت‌های جانی و مادی سنگینی بر شبه‌نظامیان حوثی وارد کرد.

ائتلاف عربی روز گذشته نیز تاکید کرد که ده‌ها عملیات را علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در مجاورت با مأرب انجام داده است.

در بیانیه ائتلاف عربی آمده است:«شبه نظامیان حوثی با ادامه تهدیدات خود علیه غیرنظامیان در روستاها و شهرها و هدف قرار دادن مناطق مسکونی با موشک به نقض همه قوانین بین‌المللی و بشردوستانه ادامه می‌دهند».

طی 24 ساعت گذشته ائتلاف عربی مواضع حوثی‌ها را بیش از 40 بار هدف قرار داده است. اغلب این عملیات هجومی در اطراف منطقه العبدیه در استان مأرب انجام شده است. به گفته ائتلاف عربی این عملیات به انهدام 10 خودرو نظامی و کشته شدن بیش از 180 شبه‌نظامی حوثی منجر شد.

شبه‌نظامیان حوثی از ماه فوریه گذشته با آغاز عملیات هجومی به استان مأرب تلاش زیادی کردند تا این منطقه نفت‌خیز و استراتژیک را به کنترل خود درآورند اما حملات نظامی آنها پس از تحمل خسارت‌های سنگین دفع و تلاش‌های آنها با شکست مواجه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید