کشته شدن ده‌ها حوثی طی کمین ارتش ملی یمن در مأرب

سازمان ملل: حملات حوثی‌ها به استان مارب به آواره شدن بیش 55 هزار یمنی منجر شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی از کشته شدن ده‌ها شبه‌نظامی حوثی در کمین ارتش ملی یمن خبر دادند.

طبق این منابع در کمین ارتش ملی یمن که روز جمعه، 15 اکتبر، با پشتیبانی نیروهای مقاومت مردمی برای شماری از شبه‌نظامیان حوثی در منطقه جنوب «الجوبه» در استان مأرب ، نصب شده بیش 20 عنصر مسلح از این گروه شبه‌نظامی کشته شدند.

طبق گزارش «العربیه»، شبه‌نظامیان حوثی روز جمعه تعدادی از افراد خود را از ارتفاعات کوهستانی مشرف به منطقه «الجدید» برای نفوذ به مرکز این منطقه ارسال کردند اما تلاش این گروه با کمین محکم ارتش ملی یمن مواجه و پس از تحمل خسارت‌های سنگین ناکام ماندند.

درگیری شدید در استان مأرب

ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن روز گذشته نیز در کمینی محکم ده‌ها شبه‌نظامی حوثی را در نزدیکی جبهه الجوبه در جنوب مأرب هدف قرار دادند.

مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن تاکید کرد که این کمین منجر به کشته و زخمی شدن حدود 40 شبه‌نظامی حوثی شد.

همزمان درگیری‌های شدیدی در جبهه «الجوبه» و اطراف منطقه «العبدیه» در جنوب مأرب رخ داده است. این درگیری‌ها به کشته شدن ده‌ها تن از اعضای شبه‌نظامیان حوثی از جمله 4 فرمانده برجسته آنها منجر شد.

آواره شدن 10 هزار نفر از مأرب

استان استراتژیک و نفت خیز مأرب طی هفته‌های گذشته شاهد افزایش تنش، حملات نظامی و محاصره منطقه «العبدیه» از سوی شبه‌نظامیان حوثی بود.

همزمان با تشدید این حملات از سوی شبه‌نظامیان حوثی، هشدارهای سازمان‌های بین‌المللی درباره سرنوشت آوارگان یمنی در این استان نیز افزایش یافته است.

«سازمان بین‌المللی مهاجرت» وابسته به سازمان ملل متحد، روز گذشته اعلام کرد، تنها در ماه سپتامبر گذشته بیش از 10 هزار نفر از خانه‌های خود در استان مأرب آواره شدند. این تعداد آوارگان پس از آغاز حملات گسترده حوثی‌ها به استان مأرب و پرتاب موشک‌‌های بالستیک ساخت ایران به مناطق مسکونی مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند. استان مأرب از ابتدای سال جاری بالاترین میزان آوارگی را ثبت کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت وابسته به سازمان ملل گفت، در فاصله بین اول ژانویه تا 30 سپتامبر گذشته از سال جاری، بیش از 55 هزار یمنی از استان مأرب آواره شدند.

شبه‌نظامیان حوثی از ماه فوریه گذشته با آغاز عملیات هجومی به استان مأرب تلاش زیادی کردند تا این منطقه نفت‌خیز و استراتژیک را به کنترل خود درآورند اما حملات نظامی آنها پس از تحمل تلفات سنگین دفع و تلاش‌های آنها با شکست مواجه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید