کشته شدن ده‌ها عنصر شبه‌نظامی از جمله 3 فرمانده حوثی‌ در جنوب مأرب

ابو یوسف جحاف، فرمانده حمله به مأرب به همراه امین الشریف و خالد الجبوری کشته شدند و محمد عبدالله الجنید، فرمانده برجسته حوثی‌ها به اسارت درآمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی ارتش ملی یمن از درگیری شدید میان ارتش ملی یمن و شبه‌نظامیان حوثی در جنوب استان مأرب خبر دادند.

طبق این منابع با ادامه محاصره منطقه «العبدیه» در استان مأرب، درگیری‌های شدیدی پنج‌شنبه، 14 اکتبر، در این منطقه به وقوع پیوست که این درگیری‌ها به کشته شدن ده‍‌ها عنصر شبه‌نظامی حوثی از جمله چهار فرمانده این گروه مورد حمایت ایران شد.

منابع نظامی یمنی درگیری‌های روز پنج‌شنبه در جبهه «الجوبه» و اطراف «العبدیه» در جنوب مأرب را شدیدترین درگیری‌ها توصیف کردند.

طبق رسانه‌های محلی احمد حسین الضلعی یکی از فرماندهان برجسته حوثی‌ به همراه دهها نفر از شبه‌نظامیان این گروه به دست افراد قبایل جبهه «العبدیه» کشته شدند.

کشته شدن ده‌ها عنصر شبه‌نظامی از جمله دو فرمانده برجسته حوثی

منابع یمنی همچنین تاکید کردند که مناطق «علفاء» و «واسط» در منطقه «الجوبه» شاهد نبردهایی شدید بوده و هنوز هم این درگیری‌ها ادامه دارد.

طبق گزارش منابع محلی نیروهای ارتش یمن تلاش حوثی‌ها برای پیشروی به سوی جنوب مأرب را با شکست مواجه کرده‌اند.

در این درگیری ده‌ها شبه نظامی از جمله ابو یوسف جحاف، فرمانده عملیات هجوم حوثی‌ها، امین الشریف و خالد الجبوری کشته و محمد عبدالله الجنید یکی از فرماندهان سرشناس حوثی‌ها نیز به اسارت نیروهای ارتش ملی یمن درآمد.

گفتنی است که ائتلاف حمایت از دولت قانونی، چهارشنبه از کشته شدن 400 شبه‌نظامی حوثی در 72 ساعت گذشته در 100 کیلومتری جنوب شهر مأرب خبر داده بود.

حوثی‌ها این تلفات سنگین را پس از آن متحمل شدند که طی هفته‌های گذشته با آغاز عملیات هجومی گسترده برای اشغال منطقه «العبدیه» تلاش کرده بودند.

این گروه چهارشنبه تنها بیمارستان درمانی شهرستان العبدیه را هدف موشک‌های خود قرار داده و باعث کشته شدن دهها غیرنظامی شدند.

گفتنی است که حوثی‌ها از ماه فوریه گذشته تاکنون به حملات نظامی خود برای اشغال مأرب ادامه می‌دهند اما هر بار با متحمل شدن تلفات سنگین با شکست مواجه می‌شوند.

به رغم‌ تلاش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای برقراری آتش‌بس در یمن این گروه با رویکردهای تهاجمی ثابت کرده که گوش شنوایی برای هشدارهای بین‌المللی درباره آثار، خطرات و پیامدهای حملات نظامی علیه شهروندان این کشور، ندارد.

سازمان ملل متحد بارها درباره تهدید اردوگاه‌های آوارگان در استان مأرب توسط حوثی‌ها هشدار داده است. اردوگاه‌های آوارگان یمنی بالغ بر 139 اردوگاه است و حدود 2.2 میلیون آواره را در خود جای داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید