نخست‌وزیر یمن: نبرد مارب سرنوشت جنگ با حوثی‌ها را تعیین می‌کند

معین عبدالملک گروه تروریستی حوثی را نیروی نیابتی و بازوی اجرای سیاست‌های منطقه‌ای تهران عنوان کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معین عبدالملک، نخست‌وزیر دولت قانونی یمن با اظهار این‌که نبرد مارب در روند جنگ کنونی یمن تعیین‌کننده است، ابراز داشت که رفتار و اقدامات جنگ‌طلبانه حوثی‌ها هیچ نشانی از تمایل آنها به ایجاد صلح و برقراری آتش‌بس ندارد.

عبدالملک، چهارشنبه، 13 اکتبر، در گفت‌وگو با روزنامه مصری «الاهرام» گفت که آن چه کودتاگران حوثی در حال ارتکاب آن هستند جنگ افروزی، فشار اقتصادی به مردم، جدا‌کردن اقتصاد کشور از ارتباط با دنیا، بازداشت خودسرانه فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران و اجرای احکام اعدام دسته‌جمعی علیه شهروندان یمنی است.

او ادامه داد، چنین اقدامات جنایتکارانه‌ای که با گذشت زمان بر دامنه آنها افزوده شد، نشانگر عدم تمایل حوثی‌ها به گزینه صلح در یمن است.

نخست‌وزیر دولت قانونی یمن افزود که فشار بین‌المللی برای وادار کردن حوثی‌ها به پذیرش صلح کافی نیست چرا که این گروه بر اساس ایده و ایدئولوژی خشونت بنیان گذاشته شده است و بر اساس چنین راهبردی به حیات خود ادامه می‌دهد.

وی اشاره کرد، تلاش‌های ایالات متحده برای ایجاد صلح در یمن به‌دلیل لجاجت و سرسختی حوثی‌ها ناکام ماند. او ادامه داد، برای تغییر این شرایط باید با قاطعیت و با اتخاذ روش‌های جدیدی حوثی‌ها را وادار به پذیرش اراده بین‌المللی کرد.

عبدالملک همچنین تاکید کرد که نبرد مارب میان ارتش یمن و کودتاگران حوثی تا اندازه زیادی روند و آینده جنگ در یمن را تعیین خواهد کرد.

او با اشاره به این‌که حوثی‌ها هرگز در رابطه با ایجاد صلح صادق نبودند، تصریح کرد، آنها نیروی نیابتی ایران برای اجرای سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی هستند و بدون اجازه تهران هیچ اقدامی برای پایان‌دادن به رنج مردم یمن انجام نخواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید