حملات پهپادی به شبه‌نظامیان وابسته به ایران در البوکمال 4 کشته برجای گذاشت

در مدت 35 روز گذشته شبه‌نظامیان وابسته به ایران 4 بار هدف حمله پهپادهای ناشناس قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که 4 عضو گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران در جریان بمباران مواضع آنها در منطقه مرزی البوکمال میان سوریه و عراق کشته شدند.

این سازمان حقوق بشری سه‌شنبه 12 اکتبر گزارش داد یکی از کشته‌شده‌ها تابعیت سوری داشته اما از تابعیت سه کشته‌شده دیگر خبری در دست نیست.

دیدبان حقوق بشر سوریه افزود، مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران شامگاه دوشنبه در شهر البوکمال در حومه دیرالزور در شرق سوریه بار دیگر مورد حمله پهپادهای ناشناس قرار گرفتند.

این سازمان منتقد نظام سوریه ادامه داد که همزمان با پرواز پهپادهایی در آسمان منطقه، شهر البوکمال واقع در مرز سوریه و عراق که محل فعالیت‌ گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران است، شاهد انفجارهای شدیدی بود.

بنا به گزارش دیدبان، در این حملات پهپادی ناشناس شبه‌نظامیان ایران و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به‌ تهران در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق در منطقه غرب رودخانه فرات هدف قرار گرفتند.

دیدبان همچنین توضیح داد که پهپادها از 3 سپتامبر تا 11 اکتبر 4 بار مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران را هدف قرار داده‌اند.

به گفته منابع دیدبان این حملات منجر به کشته شدن 3 عنصر شبه‌نظامی وابسته به ایران از تابعیت‌‌ عراقی و زخمی شدن 15 عنصر دیگر از تابعیت‌های مختلف شده است که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده و در این راستا نیز دست‌کم 6 هدف مورد اصابت قرار گرفته‌ است.

در حالی که ایران به یاری گروههای شبه‌نظامی امتداد یافته از مرز عراق با سوریه همواره برای تثبیت نفوذ هر چه بیشتر خود در سوریه تلاش می‌کند ادامه حملات هوایی «ناشناس» اما باعث شده تا روند استقرار نیروهای نیابتی ایران در این منطقه کند شود.

مواضع و مقرهای این گروه‌های شبه‌نظامی که علاوه بر شبه‌نظامیانی از ایران و افغانستان جنگجویان حزب‌الله لبنان و عراق در حومه دیرالزور در آن مستقر هستند، مدتی است که به طور مرتب هدف بمباران قرار می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید