ائتلاف: طی 24 ساعت 300 عنصر مسلح حوثی‌ در جنوب مأرب کشته شدند

دهها نفر از زنان العبدیه و فعالان حقوقی، دوشنبه، با برگزاری تجمعی اعتراضی در مقابل مقر سازمان‌های بین‌المللی در مأرب، محاصره‌ این شهرستان توسط شبه‌نظامیان حوثی را محکوم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از کشته شدن نزدیک به 300 عنصر مسلح حوثی طی 24 ساعت گذشته در بمباران هوایی ائتلاف به منطقه العبدیه در جنوب استان مأرب یمن خبر داد.

ائتلاف عربی سه‌شنبه، 12 اکتبر، در بیانیه‌ای که از سوی خبرگزاری رسمی سعودی «واس» منتشر شده اعلام کرد که « 9 خودرو نظامی شبه‌نظامی حوثی‌ها را در العبدیه هدف قرار داده و در این حمله 134 عنصر شبه‌نظامیان حوثی کشته شدند.»

همزمان با اقدام شبه‌نظامیان حوثی به محاصره کردن غیرنظامیان در شهرستان العبدیه در جنوب استان مأرب یمن و ممانعت آنها از ورود سازمان‌های امدادرسان به این منطقه، ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن تدابیر عملیاتی لازم را مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن برای دفاع از غیرنظامیان در این منطقه اتخاذ می‌کند.

در همین راستا فرماندهی مشترک ائتلاف عربی سه‌شنبه، 12 اکتبر، اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته در 43 مورد تجهیزات نظامی و عناصر شبه‌نظامیان حوثی را در شهرستان العبدیه در جنوب مأرب مورد هدف قرار داده است.

از سویی دهها نفر از زنان العبدیه و فعالان حقوقی، دوشنبه، با برگزاری تجمعی اعتراضی در مقابل مقر سازمان‌های بین‌المللی در مأرب، محاصره‌ این شهرستان که از 22 روز پیش توسط شبه‌نظامیان حوثی آغاز شده است را محکوم کردند.

این زنان معترض یمنی تجمع کننده ضمن محکومیت محاصره این شهرستان توسط حوثی‌ها از موضع بین‌المللی در قبال این محاصره انتقاد کردند.

اقدام فوری برای نجات محاصره شدگان

تظاهرکنندگان در مأرب از سازمان ملل متحد خواستند که تدابیر فوری و لازم در این زمینه را اتخاذ کرده و به اعمال فشارهای بیشتری بر شبه‌نظامیان حوثی تروریست جهت پایان دادن به محاصره این شهر اقدام کند تا رسیدن کاروان‌های امدادرسان و کمک‌های بشردوستانه به محاصره شدگان و تخلیه بیماران و مجروحان تسهیل شود.

زنان معترض یمنی خواستار اقدام فوری سازمان ملل برای نجات غیرنظامیان از شهر تحت محاصره العبدیه و تخلیه زنان، کودکان، بزرگسالان و بیماران از این شهر شدند تا از خطر کشتار جمعی توسط حوثی‌ نجات یابند.

در بیانیه زنان معترض یمنی اهل العبدیه و فعالان حقوقی در مأرب همچنین از سازمان ملل درخواست شده تا تدابیر فوری را برای رفع حصار از شهر و ایجاد پلی هوایی برای رساندن دارو و غذا به محاصره شدگان اتخاذ کند.

تحت پیگرد قرار دادن رهبران جنایتکار حوثی

در این بیانیه همچنین از سازمان ملل و جامعه بین‌المللی خواسته شده تا گروه الحوثی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد و رهبران جنایتکار این گروه مورد حمایت ایران تحت پیگرد قرار داده شده و مجازات شوند.

نبود آب، غذا و دارو

بنا به منابع حقوقی شبه‌نظامیان حوثی به مدت بیش از 22 روز است که در شهرستان العبدیه بیش از 5300 خانواده در مجموع شامل 35000 هزار نفر غیرنظامی را محاصره کرده و از دسترسی به آب، غذا و دارو منع کرده‌اند.

بنا به این گزارش‌ها دست‌کم 9827 کودک تحت محاصره‌اند و از سوءتغذیه رنج می‌برند و 2465 نفر از آنها از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند و 3451 زن نیز به خدمات درمان و زایمان احتیاج دارند.

در این شهر محاصره شده 34 بیمار از دسترسی به خدمات درمانی محروم شده‌اند که 23 نفر از آنها از نارسایی کلیه و 11 نفر دیگر از سرطان رنج می‌برند.

بنا به این گزارش‌ها کمبود آب، غذا و دارو باعث شده تا غیرنظامیان به آشامیدن آب‌های آلوده روی بیاورند که آنها را با خطر وقوع فاجعه‌ای بهداشتی مواجه ساخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید