نخست وزیر عراق از بازداشت معاون ابوبکر البغدادی خبر داد

مصطفی الکاظمی روز گذشته خبر داده بود که دوشنبه یک دستاورد امنیتی بزرگ را اعلام خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، از بازداشت سامی جاسم، سرپرست امور مالی «داعش» در خارج از این کشور خبر داد.

الکاظمی، دوشنبه، 11 اکتبر، در توییتی نوشت: «در زمانی که چشم‌های قهرمانان ما در نیروهای امنیتی برای حفظ امنیت انتخابات باز بود، شاخه اصلی آن‌ها در نیروهای اطلاعاتی، یکی از سخت‌ترین عملیات‌های اطلاعاتی را در خارج از مرزها اجرایی کرد.»

او در این زمینه افزود، دستگاه اطلاعاتی عراق، سرپرست امور مالی گروه داعش را بازداشت کرده است. به گفته الکاظمی، سامی جاسم، معاون ابوبکر البغدادی، رهبر پیشین داعش نیز بوده است.

الکاظمی در مورد محل وقوع این عملیات توضیحی نداد اما روز گذشته خبر داده بود که امروز، دوشنبه، یک دستاورد امنیتی بزرگ را اعلام خواهد کرد.

«تیم رسانه‌ای امنیتی عراق» همزمان تصویری را از این مسئول امور مالی و اقتصادی داعش منتشر کرده است. به گزارش «تیم رسانه‌ای امنیتی عراق»، این فرد سامی جاسم محمد جعاطه العجوز الجبوری نام دارد که با اسم مستعار «ابوآسیا» و «ابوعبدالقادر الزبیدی» نیز شناخته می‌شود.

«تیم رسانه‌ای امنیتی عراق» در ادامه افزوده است که سامی جاسم، یکی از مهم‌ترین چهره‌های تحت تعقیب در کشورهای مختلف بوده و از جایگاه نزدیکی به عبدالله قرداش، رهبر فعلی داعش برخوردار است.

سامی جاسم

سامی جاسم با دراختیارداشتن پست‌های امنیتی، فرماندهی و مالی، از جمله «مدیریت دیوان بیت‌المال داعش» و «معاونت والی دجله»، از مهم‌ترین رهبران داعش شمرده می‌شود.

دستگیری و کشته‌شدن رهبران و فرماندهان داعش، ضربه بزرگی را به این سازمان تروریستی وارد کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید