کشته شدن 16 شبه‌نظامی حوثی در درگیری با نیروهای ارتش یمن در غرب مأرب

یورش حوثی‌ها در غرب استان مأرب با واکنش ارتش یمن و پشتیبانی ائتلاف عربی ناکام مانده و این گروه شبه‌نظامی متحمل خسارت‌های جانی و مادی سنگینی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در درگیری‌های استان مأرب یگان‌های توپخانه‌ای ارتش یمن تعدادی از مواضع شبه‌نظامیان حوثی را گلوله‌باران و همزمان با آن جنگنده‌های ائتلاف عربی در چندین نوبت مواضع حوثی‌ها را در جبهه‌های هیلان و الکساره بمباران کردند.

ارتش یمن شنبه، 9 اکتبر، اعلام کرد موفق شده حمله شبه‌نظامیان حوثی به جبهه‌های المشجح و الکساره، در غرب استان مأرب را شکست دهد.

مرکز رسانه‌ای ارتش یمن تأیید کرد که شبه‌نظامیان حوثی تلاش کردند تا در برخی از مناطق نظامی در جبهه‌های المشجح و هیلان نفوذ کنند اما تلاش‌های آنها ناکام مانده است.

این مرکز خاطرنشان کرد که نیروهای ارتش با پشتیبانی مقاومت مردمی توانستند با عناصر نفوذی حوثی مقابله کرده و آنها را شکست دهند.

در این گزارش همچنین به نقل از یک منبع نظامی آمده که در این درگیری‌ها بیش از 16 عنصر شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند و دو خودروی نظامی حوثی‌ها منهدم شد.

یگان‌های توپخانه‌ای ارتش یمن نیز تعدادی از مواضع شبه‌نظامیان حوثی را هدف قرار داد.

همزمان با این درگیری‌ها جنگنده‌های ائتلاف عربی طی چندین حمله هوایی پی در پی مواضع حوثی‌ها را در جبهه‌های الکساره و هیلان بمباران کرده و تجمع‌های نیروهای شبه‌نظامی حوثی را مورد هدف قرار دادند.

این در حالی است که نیروهای ارتش یمن با پشتیبانی مقاومت مردمی و جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن، در نبردهای مستمر برای شکست شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های جنگ در غرب و جنوب استان مأرب درگیر هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید