حمله پهپادی حوثی ها به فرودگاه «ملک عبدالله» در جازان 10 مجروح برجای گذاشت

سامانه دفاع هوایی سعودی موفق به ره‌گیری و انهدام دومین پهپاد شلیک‌شده حوثی‌ها به فرودگاه ملک عبدالله شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فرماندهی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که فرودگاه بین‌المللی «ملک عبدالله» در جازان هدف یک پهپاد انفجاری حوثی‌های وابسته به ایران قرار گرفت و طی آن 10 شهروند غیرنظامی زخمی شدند.

فرماندهی ائتلاف شامگاه جمعه 8 اکتبر اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی سعودی موفق شد یک پهپاد شلیک‌شده دیگر به‌سوی فرودگاه مذکور را رهگیری و منهدم کند.

سرتیپ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف در این‌باره اظهار داشت که شامگاه جمعه یک پهپاد انفجاری فرودگاه ملک عبدالله در جازان که هزاران مسافر غیرنظامی از جمله شهروندان و مقیمان از طریق آن سفر می‌کنند را هدف قرار داد.

فرودگاه ملک عبدالله در جازان
فرودگاه ملک عبدالله در جازان

او افزود، 10 غیرنظامی که 6 نفر آنها مسافر و کارکنان فرودگاه بوده و اهل سعودی هستند به همراه 3 بنگلادشی و یک سودانی از دیگر پرسنل فرودگاه مجروح شدند.

این حمله همچنین باعث خسارت اندکی به تاسیسات و شکسته‌شدن شیشه‌های فرودگاه منجر شد.

ائتلاف ضمن اشاره به «تلاش‌های بیهوده برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در فرودگاه‌های غیرنظامی» بر «مقابله با منابع حمله» تاکید کرد و گفت، «تدابیر عملیاتی را برای دفاع از غیرنظامیان مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن اتخاذ می‌کند.»

ائتلاف عربی در ادامه توضیح داد که حمله حوثی‌ها به غیرنظامیان در فرودگاه ملک عبدالله در جازان سعودی با پهپاد انفجاری صورت گرفته است.

ائتلاف چهارشنبه از هدف قرار دادن سایت مونتاژ و بمب‌گذاری قایق‌های انفجاری حوثی‌ها در استان الحدیده خبر داد و تاکید کرد که 3 قایق انفجاری که در این سایت برای حمله‌ای قریب‌الوقوع مجهز شده بود را منهدم کرده است.
شنبه گذشته پدافند هوایی سعودی از رهگیری و سرنگونی یک پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی خمیس مشیط خبر داد.

جمعه گذشته نیز نیروهای سعودی یک پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی جازان را سرنگون کردند.

موضع حکومت قانونی یمن

معمر الاریانی، وزیر اطلاع رسانی دولت قانونی یمن نیز با محکومیت این حملات کور، در صفحه توییتر خود نوشت: «حمله پهپادی به فرودگاه ملک عبدالله در جازان ادامه تجاوز حوثی‌ها به تاسیسات شهری و شهروندان غیرنظامی بوده و تلاش‌ها برای برقراری صلح و آرامش در یمن را ناکام می کند.»

الاریانی از سکوت بین‌المللی نسبت به اقدامات تجاوزکارانه و برهم زننده صلح و ثبات منطقه از سوی حوثی‌های وابسته به ایران ابراز نگرانی و انزجار کرد و خواستار درج نام گروه حوثی در لیست سازمان‌های تروریستی بین‌المللی شد.

او افزود که حملات پهپادی به غیرنظامیان توسط حوثی‌ها نشانگر خوی جنایتکارانه این گروه تروریستی است و آنها هیچ تفاوتی با القاعده و داعش ندارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید