مرحله اول انتخابات پارلمانی عراق؛ نظامیان رای خود را به صندوق انداختند

در مرحله اول انتخابات پارلمانی عراق، پرسنل نیروهای نظامی رای خود را به صندوق می‌اندازند و سپس روز یک‌شنبه رای‌گیری عمومی انجام می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یحیی رسول، سخنگوی ستاد مشترک ارتش عراق اعلام کرد روند رای‌گیری ویژه در انتخابات پارلمانی که طی آن نظامیان این کشور 48 ساعت زودتر از عموم مردم رای خود را به صندوق می‌اندازند، از صبح جمعه آغاز شده است.

همزمان فرستاده ویژه سازمان ملل به عراق خواستار ایجاد فضایی به دور از «تهدید و ارعاب» برای مشارکت شهروندان عراقی در انتخابات شد.

یحیی رسول، جمعه، 8 اکتبر، در بیانیه‌ای اشاره کرد که رفت‌وآمد پرسنل نظامی به مراکز رای‌گیری در چند نوبت انجام می‌شود.

او ادامه داد که امنیت برخی مناطق «کم‌امن» و مناطق درگیری با تروریست‌ها با حضور فرمانده کل نیروهای مسلح و فرماندهی عملیات مشترک تامین خواهد شد.

انتخابات پارلمانی عراق
انتخابات پارلمانی عراق

شرکت هواپیمایی عراق نیز اعلام کرد که فرودگاه‌های این کشور از جمله در اقلیم کردستان، ساعت 18 شنبه، شامگاه انتخابات پارلمانی، بسته خواهند شد.

مقامات عراقی به همه شرکت‌های حمل‌ونقل و مسافربری هوایی این تصمیم را اطلاع دادند و گفتند که تعطیلی فرودگاه‌ها تا صبح روز دوشنبه 11 اکتبر ادامه خواهد داشت.

قرار است نیروهای نظامی عراق در 595 مرکز شامل 2548 صندوق در سراسر کشور رای بدهند.

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق روز گذشته با اعلام پایان دوره کنونی پارلمان این کشور، از شهروندان عراقی خواست با مشارکت در انتخابات روز یک‌شنبه به «تغییر» شرایط کنونی کشور کمک کنند.

الکاظمی در صفحه توییتر خود نوشت: «انتخابات اقدامی ملی برای تشکیل پارلمانی جدید و گامی جهت حمایت کشور و بازسازی نهاد دولت است.»

او خطاب به شهروندان عراقی گفت که «با آزادی کامل و بر اساس ارزش‌های ملی عراق نمایندگان خود را برگزینید. با اراده خود شرایط را تغییر دهید.»

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به عراق نیز روز گذشته از تمام طرف‌های سیاسی خواست به رای و نظر شهروندان در انتخاب آزادانه به نامزدهای دلخواه احترام بگذارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید