سعودی یک موشک بالستیک و دو پهپاد انفجاری پرتاب شده به سوی خمیس مشیط را رهگیری کرد

ائتلاف بر اتخاذ تدابیر عملیاتی برای دفاع از غیرنظامیان در برابر اقدامات خصمانه و بیهوده حوثی‌ها تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از رهگیری و سرنگونی یک موشک بالستیک و دو پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی خمیس مشیط سعودی پرتاب شده بود خبر داد.

ائتلاف شامگاه پنج‌شنبه، 7 اکتبر، ضمن اعلام خبر رهگیری و سرنگونی موشک بالستیک و دو پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی خمیس مشیط، گفت:«تدابیر عملیاتی را برای دفاع از غیرنظامیان در برابر نقض‌ها و تلاش‌های بیهوده اتخاذ می‌کنیم.»

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه نیز از رهگیری یک پهپاد انفجاری که برای حمله به فرودگاه بین‌المللی ابها پرتاب شده بود، خبر داد.

ائتلاف افزود که ترکش‌های ناشی از رهگیری این پهپاد انفجاری حوثی در محوطه داخلی فرودگاه بین‌المللی ابها پراکنده شده و سقوط کرد که باعث شد 4 نفر از کارکنان این فرودگاه به طور سطحی زخمی شوند و شیشه‌های برخی تاسیسات فرودگاهی شکسته شود.

ائتلاف با تاکید این که تلاش حوثی‌ها برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در فرودگاه بین‌المللی ابها جنایت جنگی است، اعلام کرد که همه تدابیر لازم را برای از بین بردن منابع تهدید به کار رفته در تلاش برای حمله به فرودگاه بین‌المللی أبها، اتخاذ می‌کند.

در واکنش به این حمله طی عملیاتی سکوی پرتاب و عوامل بمب‌گذار و پرتاب کننده پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی فرودگاه ابها، در استان صعده در شمال یمن هدف قرار گرفت.

از سویی سفارت ایالات متحده آمریکا در ریاض پنج‌شنبه ضمن «ننگین» توصیف کردن حملات حوثی‌ها علیه غیرنظامیان، حمله‌ به فرودگاه بین‌المللی ابها را محکوم کرد.

سفارت آمریکا در سعودی در صفحه «توییتر» خود نوشت: «حوثی‌ها به جای خشونت باید بر صلح و دست‌یابی به راه‌حلی سیاسی تحت نظارت سازمان ملل متحد تمرکز کنند.»

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی مدت‌ها است به تلاش‌های خود برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و تاسیسات اقتصادی در سعودی ادامه می‌دهند که این اقدامات خصمانه آنها محکومیت‌های تعدادی از کشورهای عربی و غربی را برانگیخته است. این کشورها ضمن محکوم کردن حملات تروریستی حوثی‌ها بر حمایت از پادشاهی عربی سعودی و امنیت آن تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید