کشته شدن داماد عبدالملک حوثی و ده‌ها عنصر شبه‌نظامی در مأرب یمن

حملات هوایی ائتلاف عربی خسارت‌های سنگینی به حوثی‌ها وارد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع میدانی ارتش ملی یمن از ادامه نبردهای شدید نیروهای ارتش و شبه‌نظامیان حوثی در چند جبهه‌ در مجاورت استان مأرب در شمال شرقی این کشور خبر دادند.

طبق گزارش منابع میدانی، پنج‌شنبه، 7 اکتبر، شبه‌نظامیان حوثی در درگیری با نیروهای ارتش و زیر حملات نیروهای ائتلاف عربی متحمل خسارات جانی و مالی سنگینی شدند.

منابع میدانی و رسانه‌ای ارتش یمن به طور همزمان از کشته شدن مصطفی حمود شرف الدین، یکی از فرماندهان برجسته حوثی‌ها و از نزدیکان عبدالملک حوثی، رهبر این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران، به همراه تعدادی از همراهانش خبر دادند.

به گفته منابع مذکور مصطفی حمود شرف الدین که یکی از فرماندهان حوثی‌ها است و به ظاهر درجه سرتیپی از فرماندهی واکنش سریع دارد، با همه همراهانش در جبهه مراد واقع در جنوب غربی استان مأرب خبر کشته شده است.

طبق گزارش منابع یمنی شرف‌الدین داماد عبدالملک حوثی، رهبر شبه‌نظامیان تروریست حوثی‌ است.

به گفته منابع یمنی ده‌ها شبه‌نظامی دیگر حوثی نیز چهارشنبه در نبردهای سنگین در جبهه المشجح در غرب مارب کشته شدند.

منابع نظامی گفتند که شبه‌نظامیان با تعداد زیادی از نیروهای خود به مواضع ارتش ملی حمله کردند که حمله آنها با آتش سنگین توپخانه و دیگر اسلحه‌های پیشرفته ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی با شکست مواجه شده و اغلب نیروهای آنها کشته شدند.

همزمان، جنگنده‌های ائتلاف عربی با حملات پی‌ در پی خود بر مراکز تجمع و اماکن حضور شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های غربی مأرب تلفات سنگینی بر آنها وارد کردند. در این حملات هوایی شمار زیادی از شبه‌نظامیان حوثی کشته و زخمی و بسیاری از مهمات نظامی آنها نیز منهدم شد.

در همین حال، سرلشکر مفرح بحیبح، فرمانده تیپ 26 پیاده در محور بیحان، گفت: «ارتش ملی، و مقاومت مردمی، قبایل و شهروندان با همه گرایش‌ها در دفاع از مأرب حماسه‌ای تاریخ‌ساز به ثبت رساندند.»

سرلشکر بحیبح در یک پیام تصویری که توسط مرکز رسانه‌ای ارتش یمن منتشر شد، گفت: «دشمن حوثی نبردی جدید را در امتداد 60 کیلومتر در مأرب آغاز کرد این گروه تروریستی فکر می‌کرد با دور زدن منطقه به هدف خود می‌رسد اما تلاش‌هایش در مقابل استحکام ارتش، مقاومت و افراد قبایل و در برابر حملات قهرمانان مأرب با شکست روبرو شد.»

او افزود:«حمایت گسترده جامعه از نیروهای ارتش و پشتیبانی شهروندان و مردان قبایل که هر کدام دست کم یک شهید برای دفاع از وطن قربانی داده‌اند، باعث پیروزی ما در مأرب و شکست حوثی‌ها شد.»

سرلشکر بحیبح از همه یمنی‌ها خواست تا وحدت ملی خود را حفظ کنند و از خواسته‌های کوچک شخصی و منافع گروهی و اقلیتی به نفع منافع ملی و فراتر بگذرند.

او همچنین از یمنی‌های تحت کنترل حوثی‌ها خواست تا نگذارند فرزندانشان فریب توهمات شبه‌نظامیان حوثی را بخورند. او از یمنی‌ها خواست که نگذارند از فرزندان آنها سوء‌استفاده شده و توسط حوثی‌ها به جبهه‌های مرگ فرستاده شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید