واشینگتن: حملات ننگین حوثی‌ها علیه غیرنظامیان را محکوم می‌کنیم

سفارت آمریکا در سعودی حوثی‌ها را به تمرکز بر صلح و نه خشونت فراخواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفارت ایالات متحده آمریکا در ریاض حمله‌ شامگاه چهارشنبه به فرودگاه بین‌المللی أبها سعودی که منجر به زخمی شدن 4 نفر شد را محکوم کرد. این سفارتخانه ضمن «ننگین» توصیف کردن حملات حوثی‌ها علیه غیرنظامیان آن را محکوم کرد.

سفارت آمریکا در پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه 7 اکتبر در صفحه «توییتر» خود نوشت:«حوثی‌ها به جای خشونت باید بر صلح و دست‌یابی به راه‌حلی سیاسی تحت نظارت سازمان ملل متحد تمرکز کنند.»

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه اعلام کرد سایتی که پهپاد انفجاری حوثی از آن به سوی فرودگاه بین‌المللی أبها سعودی پرتاب شده بود را منهدم کرده است.

بنا به اعلام ائتلاف عربی در این عملیات سکوی پرتاب و عوامل بمب‌گذار و پرتاب کننده پهپاد انفجاری حوثی پرتاب شده به سوی فرودگاه أبها، در استان صعده در شمال یمن هدف قرار گرفتند.

ائتلاف پیش از آن از رهگیری یک پهپاد انفجاری حوثی‌ که برای حمله به فرودگاه بین‌المللی أبها سعودی پرتاب شده خبر داده بود. ائتلاف افزود که ترکش‌های ناشی از رهگیری این پهپاد انفجاری حوثی، سرنگون شده توسط سامانه پدافند هوایی سعودی، در محوطه داخلی فرودگاه بین‌المللی أبها پراکنده شده و سقوط کرد که باعث شد 4 نفر از کارکنان این فرودگاه به طور سطحی زخمی شوند و شیشه‌های برخی تاسیسات فرودگاهی شکسته شود.

ائتلاف با تاکید این که تلاش حوثی‌ها برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در فرودگاه بین‌المللی أبها جنایت جنگی است، اعلام کرد که همه تدابیر لازم را برای از بین بردن منابع تهدید به کار رفته در تلاش برای حمله به فرودگاه بین‌المللی ابها، اتخاذ می‌کند.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی مدت‌ها است به تلاش‌های خود برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و تاسیسات اقتصادی در سعودی ادامه می‌دهند که این اقدامات خصمانه آنها محکومیت‌های تعدادی از کشورهای عربی و غربی را برانگیخته است. این کشورها ضمن محکوم کردن حملات تروریستی حوثی‌ها بر حمایت از پادشاهی عربی سعودی و امنیت آن تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید