صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی باشگاه نیوکاسل را خریداری کرد

صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی، مالکیت 100 درصدی باشگاه نیوکاسل انگلستان را به دست گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صندوق سرمایه‌گذاری عمومی پادشاهی عربی سعودی در رأس یگ گروه سرمایه‌گذاری شامل «PCP Capital Partners» و «RB Sports & Media»، پنج‌شنبه 7 اكتبر، باشگاه نیوکاسل انگلستان را خریداری و مالکیت 100 درصدی آن را به اختیار گرفت.

صندوق سرمایه گذاری عمومی سعودی در حساب «توئيتر» خود اعلام کرد:«گروه‌های سرمایه‌گذاری «PCP Capital Partners» و «RB Sports & Media» به رهبری صندوق سرمایه‌گذاری سعودی مالکیت 100 درصدی باشگاه نیوکاسل یونایتد را در اختیار خود در آوردند.»

Advertisement

یاسر الرمیان، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی، پیرامون خرید باشگاه نیوکاسل عنوان کرد:«امروز، ما از خرید یکی از مشهورترین باشگاه‌های فوتبال انگلستان خوشحال هستیم، از تماشاگران نیوکاسل بابت وفاداری به این تیم سرشناس در طول این سال‌ها تشکر می‌کنیم و مشتاقانه منتظر همکاری دو جانبه به نفع باشگاه هستیم.»

در این زمینه لیگ برتر فوتبال انگلیس اعلام کرد که صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی مالکیت کامل باشگاه نیوکاسل را تصاحب کرده است.

این در حالی است که گروه سرمایه‌گذاری سعودی به رهبری صندوق سرمایه‌گذاری عمومی این کشور ماه ژوئیه گذشته از قرارداد خرید این باشگاه به خاطر تشریفات اداری بلند مدت و اوضاع جهانی تحت تاثیر پاندمی کرونا عقب‌نشینی کرده بود.

در آن زمان ارزش قرارداد خرید بالغ بر نزدیک به 340 میلیون پوند انگلیس برآورد شده بود. مالک پیشین نیوکاسل در سال 2007 آن را به قیمت 134 میلیون پوند خریداری کرده بود.

صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی با هدف تنوع بخشیدن به سرمایه‌گذاری‌ها و گسترش سبد سرمایه‌گذاری‌های خود، برای محقق کردن دستاوردهایی در بلند مدت تلاش می‌کند و در این راستا می‌کوشد برخی فرصت‌های سرمایه‌گذاری که در سطح داخلی و بین‌المللی جذاب هستند را به دست آورده تا از این طریق ضمن درآمد‌زایی در روند تحول اقتصادی و تنوع‌بخشیدن به منابع درآمد پادشاهی عربی سعودی نقش ایفا کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید