سعودی از رهگیری یک پهپاد انفجاری حوثی بر فراز فرودگاه بین‌المللی ابها خبر داد

در حملات ائتلاف سایت‌های مونتاژ و بمب‌گذاری قایق‌ها و پهپادهای انفجاری حوثی‌ها در استان‌های الحدیده و الجوف یمن منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که سامانه پدافند هوایی سعودی یک پهپاد انفجاری حوثی‌ها که برای حمله به فرودگاه بین‌المللی ابها پرتاب شده بود را رهگیری کرد.

ائتلاف عربی چهارشنبه، 6 اکتبر، افزود که ترکش‌های ناشی از رهگیری پهپاد انفجاری حوثی در محوطه داخلی فرودگاه بین‌المللی ابها پراکنده شده و سقوط کرد که باعث شد 4 نفر از کارکنان این فرودگاه به طور سطحی زخمی شوند و شیشه‌های برخی تاسیسات فرودگاهی شکسته شود.

ائتلاف تاکید کرد که تلاش حوثی‌ها برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در فرودگاه بین‌المللی ابها جنایت جنگی است.

ائتلاف همچنین تاکید کرد که همه تدابیر لازم را برای از بین بردن منابع تهدید به کار رفته در تلاش برای حمله به فرودگاه بین‌المللی ابها، اتخاذ می‌کند.

در ادامه این ائتلاف اعلام کرد سایتی که پهپاد انفجاری حوثی از آن به سوی فرودگاه بین‌المللی ابها سعودی پرتاب شده بود را منهدم کرده است.

بنا به اعلام ائتلاف عربی در این عملیات سکوی پرتاب و نیروهای بمب‌گذاری کننده و پرتاب کننده پهپاد انفجاری پرتاب شده به سوی فرودگاه ابها در استان صعده هدف قرار گرفتند.

رهگیری 2 پهپاد و انهدام سایت مونتاژ پهپادهای انفجاری در الجوف

ائتلاف پیش‌ از این از رهگیری و انهدام دو پهپاد حوثی در استان الجوف یمن خبر داد که برای انجام اقدام خصمانه قریب‌الوقوعی علیه سعودی مجهز شده بودند.

ائتلاف همچنین توضیح داد که یک سایت شبه‌نظامیان حوثی در استان الجوف که برای بمب‌گذاری و پرتاب پهپادهای انفجاری به کار می‌رفت منهدم شده است.

انهدام 3 قایق بمب‌گذاری شده در الحدیده

در حملات روز چهارشنبه ائتلاف عربی همچنین یک سایت مونتاژ و بمب‌گذاری قایق‌ها در استان الحدیده یمن هدف قرار گرفت. ائتلاف تاکید کرد که 3 قایق بمب‌گذاری شده در این سایت که برای انجام حملات قریب‌الوقوعی مجهز شده بود منهدم شدند.

در بیانیه ائتلاف آمده است که تلاش‌های آن در محافظت از کشتیرانی و تجارت بین‌المللی در تنگه باب المندب نقش داشته است.

در این بیانیه ائتلاف تاکید کرد:« تلاش‌های ما در محافظت از خطوط کشتیرانی و دریانوردی در تنگه باب المندب و دریای سرخ نقش داشته است.»

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی مدت‌ها است به تلاش‌های خود برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و تاسیسات اقتصادی در سعودی ادامه می‌دهند که این اقدامات خصمانه آنها محکومیت‌های تعدادی از کشورهای عربی و غربی را برانگیخته است. این کشورها ضمن محکوم کردن حملات تروریستی حوثی‌ها بر ایستادن در کنار پادشاهی عربی سعودی و امنیت آن تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید