الاریانی: قایق‌های انفجاری حوثی تهدیدی علیه دریانوردی بین‌المللی است

عبدالله السعدی: حوثی‌ها با محاصره کردن شهرستان العبدیه در جنوب مأرب و هدف قرار دادن غیرنظامیان با موشک‌های بالستیک، مرتکب جنایت‌های جنگی می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن تاکید کرد که اقدامات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران تهدیدی علیه خطوط دریانوردی بین‌المللی است.

معمر الاریانی چهارشنبه، 6 اکتبر ضمن اشاره به این که قایق‌های بمب‌گذاری شده حوثی‌ها تهدیدی علیه کشتیرانی بین‌المللی است بر اهمیت مقابله با آن و قرار دادن حوثی‌ها در فهرست سازمان‌های تروریستی تاکید کرد.

او توضیح داد که شبه‌نظامیان حوثی به ساخت و مونتاژ قایق‌های بمب‌گذاری شده انفجاری ادامه می‌دهند و از بندر الحدیده برای این منظور استفاده می‌کنند که این نشانه سوءاستفاده آنها از توافق سوئد برای انجام اقدامات خصمانه‌ و پیشبرد توطئه‌های ایران در تهدید منافع بین‌المللی است.

بندر الحدیده
بندر الحدیده

وزیر اطلاع‌رسانی یمن از جامعه بین‌المللی، سازمان ملل متحد و فرستادگان سازمان ملل و ایالات متحده آمریکا به یمن خواست ضمن محکومیت اقدامات شبه‌نظامیان حوثی به مسئولیت‌های خود در حفظ امنیت و صلح منطقه‌ای و بین‌المللی عمل کنند.

از سویی عبدالله السعدی، نماینده یمن در سازمان ملل متحد چهارشنبه در نامه‌ای‌ خطاب به شورای امنیت، گفت که حوثی‌ها با موشک‌های بالستیک غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند. او در این نامه گفت که حوثی‌ها با محاصره کردن شهرستان العبدیه در جنوب مأرب مرتکب جنایت‌های جنگی می‌شوند.

نماینده دولت قانونی یمن در سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواست نقض‌های حوثی‌ها را محکوم و آنها را مجازات کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید