آلمان: با سعودی درباره کاهش نفوذ ایران در یمن همکاری می‌کنیم

برلین از شرایط انسانی و اقتصادی یمن ابراز نگرانی کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

میگل برگر، دستیار وزیر خارجه آلمان با ابراز نگرانی از شرایط انسانی در یمن از همکاری مشترک برلین با سعودی و آمریکا برای کاهش نفوذ ایران در این کشور بحران‌زده خبر داد.

برگر، چهارشنبه، 6 اکتبر، در گفت‌وگو با «العربیه» تاکید کرد که کشورش از تلاش‌های سازمان ملل متحد برای رسیدن به توافق صلح در یمن نیز حمایت می‌کند.

او ابراز امیدواری کرد که توافق صلح هر چه زودتر به رنج مردم یمن پایان دهد.

همزمان هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد به یمن روز گذشته با پایان سفر سه روزه خود به ریاض، پایتخت پادشاهی سعودی، عازم عدن در یمن شد.

گروندبرگ در پایان سفر خود به ریاض تاکید کرد: «هدف اصلی و اقدام فوری همه طرف‌ها در یمن باید بر ‌پایان درگیری و رسیدن به توافق سیاسی در راستای خواسته مردم یمن متمرکز شود.»

فرستاده سازمان ملل در سفر به سعودی با فیصل بن فرحان، وزیر خارجه این کشور، محمد آل جابر، سفیر سعودی در یمن، علی محسن، دستیار رئیس جمهوری یمن و شماری دیگر از مقامات یمنی دیدار و گفت‌وگو کرد.

ابتکار عمل سعودی

پیش از این وزیر خارجه سعودی در 22 مارس گذشته از ابتکار عمل این کشور برای پایان سریع جنگ در یمن و ایجاد صلح در این کشور خبر داد.

ابتکار عمل سعودی شامل برقراری سراسری آتش‌بس با اشراف سازمان ملل، ارسال محموله‌های نفتی از طریق بندر حدیده و بازگشایی فرودگاه صنعا برای انجام برخی پروازهای بین‌المللی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید