سفارت آمریکا در یمن حمله موشکی حوثی‌ها به مأرب را به شدت محکوم کرد

در حمله اخیر حوثی‌ها که با پرتاب 3 موشک بالستیک به سوی شهر مأرب انجام شد بیش از 30 غیرنظامی کشته و مجروح شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفارت ایالات متحده در یمن حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی به شهر پر جمعیت مأرب که محل اسکان تعداد زیادی از آوارگان جنگی نیز می‌باشد و منجر به کشته و مجروح شدن بیش از 30 غیرنظامی شده است را به شدت محکوم کرد.

کاتی ویستلی، سرپرست سفارت آمریکا در یمن دوشنبه، 4 اکتبر، در پیامی که در حساب این سفارتخانه در «توییتر» نشر شده است، از شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران خواست تا «جنگ علیه هموطنان یمنی‌شان را متوقف» و «برای دست‌یابی به راهکار مسالمت‌آمیزی برای نزاع» تلاش کنند.

ویستلی در پیام خود بر توییتر گفت:«حمله هولناک سوم اکتبر حوثی‌ها به منطقه‌ای مسکونی در شهر مأرب که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از غیرنظامیان شد، را به شدت محکوم می‌کنم.»

او افزود که «حوثی‌ها با انجام چنین حملاتی وحشی‌گری خود را به اثبات رساندند» و باید این گونه اقدامات خصمانه علیه برادران یمنی خود را متوقف و برای ایجاد راهکاری مسالمت‌آمیز برای پایان دادن به جنگ در این کشور تلاش کنند.

يكی از کودکانی که با موشک بالستیک ساخت ایران توسط حوثی‌ها به قتل رسید
يكی از کودکانی که با موشک بالستیک ساخت ایران توسط حوثی‌ها به قتل رسید

این در حالی است که آمار قربانیان این حمله موشکی حوثی‌ها به مأرب که شامگاه یکشنبه با پرتاب 3 موشک بالستیک به سوی محله‌‌ای مسکونی در این شهر صورت گرفت به بیش از 35 نفر از جمله آنها تعدادی زن و کودک افزایش یافت.

خبرگزاری رسمی یمن به نقل از یک منبع محلی گزارش داد که 3 موشک‌ بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی محله الروضه در شهر مأرب منجر به کشته شدن 2 کودک و مجروح شدن 33 نفر دیگر از جمله 4 زن و 5 کودک دیگر در رده‌های سنی مابین 7 ماهه تا 16ساله، شده است.

بنا به گزارش‌های اولیه در این حمله به شهر مأرب 12 باب منزل مسکونی آسیب دیده و 4 واحد مسکونی کاملا تخریب شده و 8 خودرو غیرنظامی منهدم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید